Beklenen Haber Huawei Akıllı Telefon Pazarında Apple’ı Geçti

0
76

Mobil dünyasının zirvesi bir süredir karışık. Bu yıl için yayınlanan satış verilerinde, akıllı telefon dünyasının zirvesinde markalar arasındaki yarışın kızıştığı ortaya çıkmıştı. Samsung’un yine liderliğini koruduğu görülse de Çinli teknoloji devi Huawei’nin ise Apple’ı adım adım geri plana atmaya başladığını gördük. Sadece 2 milyon akıllı telefon satış farkı olduğunu ve çok kısa bir süre içerisinde Huawei’nin Apple’ı geçebileceğinin açıklandığını eski haberlerimizde dile getirmiştik. Şimdi ise Avrupa verileri açıklandı. Bu açıklama ise Apple’ı oldukça üzecek gibi gözüküyor. Öyle ki son çizelgelere göre Huawei, Apple’ı geçti.

Huawei İkinci Sıraya Yerleşti

Samsung’un ciddi bir fark ile birinci sırada yer aldığını gördüğümüz akıllı telefon dünyasında, markayı yakından takip eden Apple’ın, düşüşü dikkat çekiyor. Daha doğrusu buna düşüş dememek gerek. Apple da diğer markalar gibi satışlarını arttırmış durumda. Fakat Apple’ın elde ettiği yükseliş, Huawei’nin elde ettiği yükselişin yarısı kadar yok. Orta sınıfı, giriş seviyesi ve amiral gemisi farklı modellerinin satışlarında ciddi oranda yükselme elde etmesiyle beraber Çinli teknoloji devinin ikinci sırada az bir farkla da olsa yer aldığı görülüyor.

Huawei, Apple

Şimdi merak edilen nokta iPhone 8 ve Mate 10 karşılaştırması. Bugün paylaşılan bilgilere ve tasarım görsellerine göre Kirin 970 işlemcileri kullanacak olan Mate 10 modeli, iPhone 8 serisinden daha çok ilgi çekecek olursa Apple’ın şansı kalmayacak. Böyle devam ederse Apple’ın yerini almasını bırakın, aradaki farkın daha da açılması gündeme gelebilir. Tüm bunlar için her iki modelin de tanıtımını merakla bekliyoruz. Her iki modelde tanıtıldığında karşılaştırmaları sitemizde bulabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: iOS Jailbreak ve Downgrade Bekleyenler İçin Şok Haber

İLGİLİ HABER:  iOS 11 İle FaceTime Grup Görüşme Özelliği Mi Geliyor?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?