Geçtiğimiz günlerde Apple’ın global servis sistemi hakkında ülkemizde geçerli olmak üzere alınacak bir karar gündeme gelmişti. Haberimizde de yer verdiğimiz kararda Apple’ın bundan sonra ülkemizde 1 yıl geçerli olacak olan global garanti desteğini keseceği belirtiliyordu.

Yapılan tüm açıklamalara rağmen sistem hakkında bir doğrulama gelmediği için tüm bu açıklamalar iddia olarak gündeme gelmiş ve bir hayli çok konuşulmuştu. Söz konusu değişikliğe göre artık yurt dışından alınan bazı Apple ürünlerine servis desteğinin kesileceğinin bilgisi verilmişti. Garanti kapsamına alınmayacak olan cihazların durumu ile ilgili sır perdesi ise sonunda aralandı. Apple iddiaları doğruladı.

Apple Garanti Desteği İddialarını Doğruladı

Doğrudan yetkili isimlerden gelen doğrulama haberi ile beraber Apple’ın Türkiye kapsamında yurt dışından alınacak olan ürünlerin global garanti dışında kalacağı doğrulandı. Apple garanti sisteminde yapılacak olan bu sistemin doğrulanmasının ardından gözler şimdi Apple Türkiye’ye çevrilmiş durumda. Alınan karar ile beraber artık yurt dışından gelen bazı Apple ürünlerinin 1 yıl geçerli olan global garanti süresine dahil edilmeyeceği kesinleşmiş olsa da konu hakkında net bir sistem açıklaması yok.

Apple global garanti
Apple global garanti değişikliği

Yani bu cihazlar iddialarda yer aldığı gibi SIM kartı desteği bulunan cihazlar mı olacak? Farklı bir sistem kullanılarak sadece belirli ürün kategorileri i buna dahil olacak? Henüz bilinmiyor. Bu noktada Apple Türkiye tarafından basın bildirisi olarak bir açıklama yapılması bekleniyor. Sistemde ayrıca yurt dışından parça gelmesi ya da bozular cihazların yurt dışına gönderilmesi gibi konularda da merakla beklenen bilgiler açıklanacak.

Tüm bu açıklamalardan sonra sistemin geçerli olacağı tarih ve sistemin nasıl işleyeceği konusunda bilgiler verilmiş olacak. Alınan bu karar sonrasında ise Apple’ın servis sisteminde de birtakım değişikliklerin gündeme gelmesi beklenebilir. Her konu hakkında bilgi için Apple Türkiye tarafından yapılacak olan açıklamayı beklemekteyiz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?