mac OS 10.12.2

Apple’ın yeni işletim sistemi güncellemeleri bir bir yayınlanmaya başladı. Son olarak Apple’ın mobil işletim sistemi olan iOS 10 sürümünün yeni güncelleştirilmesi olan iOS 10.2 beta 7 sürümünden sonra kararlı sürümle çıkışını yapmıştı. Yeni mobil işletim sisteminin yayınlanmasının hemen ardından ise bu kez Apple’ın kısa süre önce tanıtımını yaptığı MacBook bilgisayarlarının işletim sistemi olan mac OS 10.12.2 güncellemesinin kararlı sürümü beklenmeye başladı. Apple ise iki güncelleme arasındaki süreyi uzun tutmadı ve merakla beklenen bir diğer güncelleme olan mac OS 10.12.2 için kararlı sürümü yayınladı.

Yeni mac OS 10.12.2 Güncellemesi Ne Gibi Yenilikler Sunuyor?

Beklenen güncellemenin yayınlanmasının hemen ardından Apple’ın kullanıcılara ne gibi yenilikler sunacağı da ortaya çıkmaya başladı. Beta sürümlerinden farklı olarak gelen özelliklerinde olduğu yeni sürüm için Apple ne gibi farklılıklar sunuyor? Yeni sürüm ile beraber gelen özellikler neler? Hepsine daha detaylı olarak bakalım.

Yeni Emoji Desteği

mac OS 10.12.2 güncellemesinin kararlı sürümüyle beraber tıpkı iOS 10.2 sürümünde olduğu gibi ilk olarak yeni emoji destekleri kullanıcılara sunuldu. Emoji desteğinin arttırılmasıyla beraber 100’e yakın yeni karakterin Mac serisine eklendiğini de belirtelim. Bunun dışında Unicode 9.0 desteğinin de yeni güncellemeye dahil edildiğini belirtelim.

mac OS 10.12.2

Genel Hata Çözümlemeleri Yapıldı

mac OS 10.12.2 kararı sürüm güncellemesinden sonra özellikle son seri MacBook bilgisayarlarında yaşanan hatalar tamamen gideriliyor. İlk olarak tarayıcıda yaşanan donma ve çökme sorunlarını çözen güncelleme, bunun dışında anlık performans düşüşlerinin de önüne geçen birkaç düzenleme içermekte. Son olarak genel düzenleme konusunda aşırı Ram kullanımına karşı yeni bir düzenleme yapan Apple’ın hata düzeltme konusunda oldukça iddialı olduğunu da belirtelim.

Pil Tüketim Sorunlarının Önüne Geçiliyor

Yeni güncelleme sonrasında çözüme kavuşturulan bir diğer sorun ise pil sorunları. Bilindiği gibi yeni MacBook Pro serisinin belirtilen pil dayanma sürelerine ulaşamadığı ve aşırı pil tüketimi sorunları yaşadığı belirtilmişti. Kullanıcılardan bu yönde ardı ardına gelen mesajlardan sonra Apple mac OS 10.12.2 güncellemesine pil düzenlemesini de dahil etti. Bu sayede pil konusunda da yeni performans artışları sağlanmakta.

Tüm bunlarla beraber ortaya çıkan yeni mac OS 10.12.2 özelliklerini sizleri sunmaya devam edeceğiz. Güncellemeyi nasıl yükleyebileceğinizi öğrenmek için yazımızı da inceleyebilirsiniz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?