Yaklaşık bir aydır Apple’ın iPhone Yavaşlatma sorunu hakkında konuşuyoruz. Bu süreçte yayınladığımız haberlerimizle beraber konu hakkında tüm bilgileri size sunmuştuk. Artık pil değişimi kampanyası ve öteki taraftan da soruşturmalarla devam eden iPhone Yavaşlatma sürecinde, dün itibariyle yeni gelişmelerde yaşandı.

Konuyu çözüme kavuşturacak bir açıklama geldi ve bir nevi olaya nokta konulmuş oldu. Açıklama ise doğrudan en yetkili isim olan Tim Cook tarafından geldi. Ünlü CEO tarafından yapılan açıklama kullanıcıların sistemi isteğe bağlı olarak tercih edeceğini gösteriyor.

Bakınız: Apple’ın iPhone Yavaşlatma Politikası Hakkında Tüm Gelişmeler! Neler Yaşandı?

iPhone Yavaşlatma Sisteminde Yeni Perde!

ABC News ile yapılan röportaj sırasında Cook, iPhone Yavaşlatma konusunda beklenen bilgileri verdi. Ünlü isim açıklamasında, iOS işletim sistemlerine bir özellik ekleneceği ve bu özellik sayesinde kullanıcıların isterlerse yavaşlatma sistemini kapatabileceklerini söyledi. CPU gücünün kesilmesine neden olan sistem, böylelikle tamamen kullanıcı tercihine bırakılmış olacak.

iPhone Yavaşlatma

Eski iPhone modelleri için bu tercihin seçilmesi durumunda ise kullanıcı telefonun ani kapanmalara karşı açık hale geldiğini kabul etmiş olacak. CPU yavaşlatma seçeneği kapatılırken kullanıcılara bu konuda uyarılarda gösterilecek. Eskimiş pillere ve ani kapanma risklerine rağmen uyarıyı geçen kullanıcılar, sınırlamaları kaldırabilecekler.

Yeni Beta Sürümleriyle Geliyor

iPhone Yavaşlatma konusunda kullanıcıların isteğine bağlı sisteme geçiş yapacak olan yeni güncellemenin ise önümüzdeki ay duyurulacağı açıklandı. Tim Cook tarafından bizzat yapılan açıklamaya göre beta sürümü olarak gelecek yeni iOS sürümüyle beraber yeni sisteme geçilecek. Bunun dışında varsayılan olarak, pilleri eskimiş olan iPhone modelleri yavaşlatılmaya devam edecek.

Fakat artık kullanıcılar hem pil sağlığını daha iyi görüntüleyebilecekler hem de dediğimiz gibi istemeleri durumunda yavaşlatma etkisini ortadan kaldırabilecekler. Gelişmeler gösteriyor ki Apple sonunda geri adım atmış oldu. Yeni sistem kullanıcıların tepkisinden kurtulacak mı bilinmez ama Tim Cook tarafından hala yavaşlatma durumu mantıklı ve gerekli olarak gösterildi.

İLGİLİ HABER:  Ünlü analist Ming-Chi Kuo Göre Apple Bir Sonraki Modele Sakladı

1 YORUM

  1. Eski modelleri yavaşlatıp insanları yeni modele itmiş olması yanlış bir düşüncedir.bazı insanlar yeni iphoneyi alabilmek için büyük sıkıntılar çekiyor.artı iphone kendine insanları bağımlı hale getiriyor aplenin böyle bişey yapması yanlış benim görüşüm budur

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?