Beklenen Açıklama Geldi Apple Watch Rekor Kırdı

2
58

Akıllı telefon alanında liderliği eline alan Apple’ın akıllı saat alanında da elinde bulundurduğu liderliğe bırakmaya niyeti olmadığı kesin. Her geçen gün satışlarını biraz daha arttırdığı yönünde haberler yayınlanan ve son olarak Tim Cook tarafından akıllı saat satışında rekorlara imza attığı belirtilen markanın bir türlü akıllı saatleri için beklenen rakam açıklamaları ise yapılmamıştı. Apple Watch için rekorlardan bahsedilmesine rağmen rakamların açıklanmaması ise kafaları karıştıran bir başka nokta olmuştu.

Acaba beklentilerin altında bir satış olmasına rağmen rekor seviyelerinden mi bahsediliyor derken beklenen rakamlarda sonunda açıklandı.

Apple Watch 2 İle Çıkış Devam Etmiş

Kısa süre önce yapılan açıklama ile beraber tüm detayların ortaya çıktığı saat satışlarında Apple’ın son çeyrekte 6 milyon adet saat satışı yaptığı ortaya çıktı. 6 milyon gibi oldukça yüksek oranda bir satış haberinin gelmesi ile beraber geçen seneye göre artan bir çeyrek başarısı olduğu da netlik kazanmış oldu.

Apple-Watch-satışları

Kendi rekorunu bir kez daha kıran Apple’ın %12 oranında yüksek satış elde ettiği de ortaya çıkmış oldu. %12’lik bir satış artışı sağlanması elbette ki markanın gelirlerini etkilediği gibi Apple Watch serisinin geleceğini de etkiledi. Özellikle Apple Watch 2 serisi ile satışlarını arttırdığı gözlenen Apple’ın Pazar payı ise neredeyse yarıya yani %49 değerine ulaşmış durumda.

Apple Akıllı Saat Alanında Hakimiyet Kurdu

Akıllı saat pazarının yarısına sahip olan firmanın en yakın rakibi olarak gösterilen Fitbit ise pazarın sadece %17’lik kısmına hakim. Hemen arkadan gelen ve üçüncü sırada yer alan Samsung ise pazarın sadece %15’lik kısmına sahip bir marka olarak dikkat çekiyor. Bu rakamlarda gösteriyor ki Apple Watch Apple’ın başarılı markalarından biri olarak Apple tarihindeki yerini alacak.

Ayrıca beklentilerin aksine satışlarda yükselişin açıklanması da Apple Watch 3 serisi için daha erken haberlerin gelmesine de neden olabilir. Bu konuda da Apple ilk sinyalleri vermeye başladı. Fakat henüz net bir tarih söz konusu değil. Özellikler konusunda ise patent görselleri ile beraber yeni bilgiler de ortaya çıkmaya başladı.

İLGİLİ HABER:  Apple Watch için Kullanışlı 5 Uygulama

2 YORUMLAR

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?