Aynı Siteye Birden Fazla Hesapla Giriş Yapma

0
866
ayni siteye iki hesapla giris yapmak

Birçok kullanıcı aynı web sitesinde, özellikle de sosyal medya sitelerinde farklı amaçlarla birden fazla hesap oluşturabiliyor. Örnek vermek gerekirse, şahsen benim aktif olarak kullandığım 3 adet Twitter hesabım var. Şimdi meselemiz şu: Aynı sitede birden fazla hesapla nasıl giriş yapılır? İlk akla gelen yöntem farklı hesapları farklı tarayıcılarda kullanmak olabilir. Daha iyisi ise bu hesapları yönetmek için çoklu kullanıcı profili kullanmaktır.

Tabii, bu işe yarayan bir yöntem olsa da geniş kurulum sürecini düşündüğünüzde, aynı web sitesine farklı hesaplarla giriş yapmak için ideal bir yöntem değildir.

SessionBox

SessionBox, bu sorunu çözmeyi amaçlayan bir tarayıcı uzantısıdır. Tarayıcı sekmesindeki web sitesi oturumlarını korur; böylece, aynı penceredeki farklı sekmelerde, site başına birden fazla etkin oturum oluşturmanıza izin verir. Bu, aynı tarayıcı profilinde hepsine eriştiğinizden, tarayıcı tercihlerinizin tüm oturumlarınız arasında değişmeden kalması anlamına da gelir.

Uzantı kurulduktan sonra, her biri kendi web sitelerinin bulunduğu farklı renkler ve adlarla işaretlenmiş birden çok bağımsız oturum oluşturabilirsiniz. Uzantı, bu oturumları düzenlemenize ve saklamanıza izin verir, böylece istediğiniz zaman tekrar geri yükleyebilirsiniz. Farklı oturumları web sitesine, oturumunuza, gruba veya rahatlığınıza göre sıralayabilirsiniz.

Bir SessionBox hesabı oluşturmadan, tek bir tarayıcı penceresinde uzantıyı tüm özellikleriyle kullanabilirsiniz. Ancak hesaplarınızı birden fazla bilgisayarda güvenli bir şekilde senkronize etmek isterseniz, bir SessionBox hesabı oluşturmanız gerekmektedir.

Birden çok senkronize oturum özelliğinden yararlanmak için aylık 1.00 Dolar gibi cüzi bir ücret ödemeniz gerekiyor. Abone olduktan sonra bir tarayıcıda oturum başlatabilir ve SessionBox hesabınızla oturum açtığınız her cihazda aboneliğinizi kullanabilirsiniz.

SessionBox ile oturum açtığınız sekme, diğer Chrome sekmelerinden izole edilir ve gizliliğinizi korur. Bu, diğer sekmelerin ve web sitelerinin etkinliğinizi izleyememesini sağlar.

İLGİLİ HABER:  App Store'da haftanın ücretsiz olan uygulaması: Love You to Bits

SessionBox, Chrome Web Mağazası’nda indirilebilen ücretsiz bir Chromium uyumlu uzantıdır.

MultiLogin

MultiLogin, aynı tarayıcı penceresindeki farklı sekmelerde birden fazla oturum oluşturmanıza olanak tanıyan hafif bir Chrome eklentisidir. Özelliklerini değerlendirdiğinizde oldukça minimalisttir. Uzantı, bir sekmeyi her açtığınızda yeni bir tarama oturumu başlatma seçeneği sunar. Sağ üst köşedeki uzantıyı tıklayarak veya bir web URL’sini sağ tıklayıp “Yeni Kimlikteki Bağlantıyı Aç” seçeneğini belirleyerek yeni bir oturum başlatabilirsiniz.

MultiLogin, Chrome Web Mağazası’ndan indirilebilen ücretsiz bir Chrome uzantısıdır.

Yukarıdaki uzantılar, çoklu oturum deneyimi sağlamak için Chrome Tarayıcısı ile çalışır. Bununla birlikte, aynı amaca yönelik özel bir tarayıcı arıyorsanız, Insomniac adlı tarayıcıyı deneyebilirsiniz.

Aynı tarayıcı penceresinde birden fazla oturum oluşturmak ve yönetmek için başka çözümler biliyorsanız, aşağıdaki yorumlar bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: iPhone’da Safari Eklentileri Nasıl Kurulur?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?