Aynı iPhone’da birden fazla iCloud hesabı nasıl açılır?

0
10740
Ücretsiz iCloud

“Aynı iPhone’da birden fazla iCloud hesabı kullanabilir miyim? Yeni iCloud hesabı nasıl açabilirim? ” geçen günlerde Apple Destek sitesine gelen bir soru bu şekildeydi. Birçok kişinin ihtiyacı olabilecek bir konunun sitemizde daha önce paylaşılmamış olması beni şaşırttı.

Birden fazla iCloud hesabı neden gerekebilir?

Genelde birden fazla iPhone hesabı açmak isteyenlerin bunu isteme sebepleri eski hesaplarının şifresini unutması oluyor. Ama tek sebep de bu değil tabii ki.

Ailelerinden bir birey için yeni bir iCloud hesabı isteyenler de birden fazla iCloud hesabına ihtiyaç duyabiliyorlar.

Online oyunlarda birden fazla hesap kullanmak isteyenler de 2-3 iCloud hesabına ihtiyaç duyuyor.

iPhone’da birden fazla iCloud hesabı nasıl açılır?

  1. Ana ekranınızda “Ayarlar” uygulamasını açın.
  2. “Mail, Kişiler, Takvimler” bölümüne ilerleyin ve üzerine dokunun.
  3. Hesaplarınızın bir listesini görürsünüz, aşağı kaydırıp “Hesap Ekle…” ye dokunun.
  4. “ICloud” u seçin ve verilerinizi girin.

İşlem bu kadar. Artık yeni bir iCloud hesabınız oldu.

Önerimiz, zorunlu olmadıkça tüm Apple sistemlerinde (iPad, iPhone, Mac, iPod vb..) aynı iCloud hesabınızı kullanmanız şeklinde. Böylelikle Apple atmosferinin verdiği, cihazlar arası ortak çalışma gibi birçok kolaylıktan yararlanabilirsiniz.

iCloud şifremi unuttum. Yenisini açabilir miyim?

yukarıda bahsettiğimiz gibi, yeni bir iCloud hesabı alabilirsiniz. Ama önceki iCloud şifrenizi bilmeden o bilgilere ulaşmanız da mümkün olmaz. Yeni bir icloud hesabı açmak yerine eskisinin bilgilerini hatırlamanız veya şifreyi sıfırlamanız daha iyi olur.

Bunun için yapmanız gereken basit: Apple Kimliği hesabı sayfanıza giriş yapın ve ardından parolanızı sıfırlama yönergelerini takip edin. Bu konuda sorun yaşarsanız “Apple kimliğimi/parolamı unuttum” yazımızdan da yardım alabilirsiniz.

 

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

CEVAP VER

Please enter your comment!

Please enter your name here