Autodesk Pixlr uygulaması ile binlerce fotoğraf efekti

Autodesk tarafından icat edilen  Pixlr-o-matic isimli uygulama hem web ortamında hem de mobil ortamda kullanıcıların büyük beğenisini topladı. Pixlr (önceki ismiyle Pixlr Express), eski uygulamanın tüm beğenilen taraflarını alıp daha da geliştiren bir uygulama. Pixlr’ ın içinde çok sayıda efekt ve fotograf düzenleme aracı bulunuyor. Bunlar arasında kırpma, bulanıklaştırma, rötuş, kırmızı göz düzeltme gibi araçlar en çok kullanılan özelliklerden bazıları. Ayrıca Autofix (otomatik düzeltme) aracı yardımıyla fotoğrafınızı tek dokunuşla daha gösterişli bir hale getirebilirsiniz.

 

Uygulamanın en can alıcı noktalarından biri ise, zengin filtre ve efekt koleksiyonu. İnanması ne kadar zor olsa da  uygulama 600’den fazla efekti barındırıyor. Dolayısıyla efektleri kullanmaktan sıkılana  kadar bunları deneyebilir, birbirinden tamamen farklı fotoğraflar ortaya çıkarabilirsiniz. Zaten deneme yanılma yöntemi kullanarak eşsiz fotoğraflar ortaya çıkarabilmek mümkün.

Uygulamanın en kullanışsız noktası ise efekt ön izlemelerinin çok küçük olması. Efekti uygulamadan nasıl göründüğünü anlamak oldukça güç. Ayrıca, bir efekte dokunduğunuz zaman önce indirilmesi gerekmesi de can sıkıcı durumlardan biri. Pixlr ile fotoğraf kolajları oluşturma şansına sahipsiniz. Üstelik çok sayıda kolaj şablonu var ve hiçbir ücret talebi de yok. Kaydedilen fotoğrafları direk olarak Instagram, Twitter veya Facebook’ta gibi sosyal medya ağlarında paylaşma özelliği ise kullanıcılar tarafından en çok konuşulan özelliklerin başını çekiyor.

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?