Asus ZenFone 3 Zoom S ve iPhone 7 Plus Pil Karşılaştırması

0
79
Asus ZenFone 3 Zoom S iPhone 7 Plus pil karsilastirmasi

Geçtiğimiz günlerde akıllı telefon alanında yeni yeni kendisini göstermeye başlayan Asus, özel seri bir telefonunu tanıttı. Markanın yaptığı tanıtımdan sonra ilgi odağı haline gelen yeni seri Asus ZenFone 3 Zoom S akıllı telefonları adından da anlaşılacağı gibi kameralarıyla öne çıkan seriler oldu. Piyasadaki en iyi kameraya sahip akıllı telefonlardan biri olması otomatik olarak telefonun iPhone 7 Plus akıllı telefonlarıyla karşılaştırılmasına neden oldu. İki telefonda da bulunan çift kamera sistemleri ve farklarını daha sonra ele alacağız. Şimdi ise bu yazımızda iki telefonun pil teknolojilerini karşılaştıracağız.

Asus ZenFone 3 Zoom S Pil Teknolojisi

Aslında Asus ZenFone 3 Zoom S akıllı telefonları teknik donanım açısından çok iyi bir orta sınıf akıllı telefon olarak gösterilmekte. Fakat her ne kadar Snapdragon 625 serisi işlemciler en iyi orta sınıf telefonlarından biri olduğunu yansıtıyor olsa da telefonların diğer özellikleri üst segment serilerde de sıkça rastlanılan özellikler.

Asus ZenFone 3 Zoom S

Pilleri ele alacak olursak yeni seri akıllı telefonlarda tam 5000 mAh değerinde piller kullanılmış durumda. Özellikle telefonların hızlı şarj desteğini de barındırdığını da düşünecek o9lursak yeni serinin pilleri tartışmasız akıllı telefon dünyasına adını yazdıracak.

iPhone 7 Plus Pil Teknolojisi

iPhone 7 akıllı telefonlarının pil teknolojilerini ele alacak olursak Apple’ın bu modelde 2.900 mAh değerinde pillere yer verdiğini görüyoruz. A10 Fusion çipler akıllı telefonun pil performanslarının artmasını sağlamış olsa da maksimum kapasitenin 2.900 mAh değerinde olması gerçeğini değiştirmiyor. Genel olarak iPhone 7 Plus serisinde de pil performansı beğenilse de bakalım iki model arasında pil karşılaştırmasında sonuç ne?

iPhone 7 Plus

Asus ZenFone 3 Zoom S ve iPhone 7 Plus Pil Değerleri

Her iki telefonun da kamera teknolojileri öne çıktığı için karşılaştırma testlerinde de iki telefonun kamera çekimleri üzerinden değerlendirme yapılmış durumda. Bunun için her iki telefonda da çift kamera sistemi kullanılıyor ve sürekli bir şekilde time Lapse özelliği çalıştırılıyor.

İLGİLİ HABER:  iPhonelar Su Geçirmez mi? IP67 ve IP68 Nedir?

Bu çalışma sırasında iPhone 7 Plus akıllı telefonlarında tam dolu haldeki pil 3 saat 42 dakika 56 saniye içerisinde tamamen boşalıyor. Aynı özellikte aynı değerde Asus ZenFone 3 Zoom S akıllı telefonlarında ise pil tam dolu halinden boş haline 7 saat 56 dakika 48 saniye sürede ulaşıyor. Açık ara önde gözüken Asus ZenFone 3 Zoom S akıllı telefonunun bu değeri elbette pil kapasitesi farkı göz önüne alınırsa kabul görülebilir.

Fakat bunun dışında pil şarj süreleri içinde belli başlı değerler var. Bu değerlerde ise Qualcomm hızlı şarj sistemi sayesinde yeni Asus serisi sadece 2 saat 46 dakikada şarj olurken neredeyse yarı kapasite değerinde pillere sahip olan iPhone 7 Plus ise 3 saat 55 dakikada şarj oluyor. Tüm bu değerlere bakıldığında iki modelde pil konusunda Asus ZenFone 3 Zoom S serisinin açık ara öne çıktığını görüyoruz. Eğer detaylı karşılaştırmayı video olarak izlemek isterseniz yukarıda yer alan videoyu görüntüleyebilirsiniz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?