Asphalt 8: Airborne, Gameloft firmasının çıkardığı sevilen bir yarış oyunudur. Asphalt serisinin en dikkat çeken özelliği Drift özelliğidir. Bu özellik serinin 8. oyunu olan Airborne’da çok daha eğlenceli olarak devam ediyor.

Bu kadar masum bir uygulama kötü kişilerin elinde gizli bir iletişim aracı haline dönüştürülmüş. 15 Temmuz darbe girişiminin sorumlusu FETÖ Terör Örgütü, Asphalt 8: Airborn oyununu gizli mesajlaşma amacıyla kullanıyormuş.

sdfdsfbgd

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında Sivas’ta tutuklanan Cumhuriyet Üniversitesi öğrencisi, örgüt içerisinde haberleşmenin, özel şifrelerle girilen ve araba yarışı oyunu gibi görünen Asphalt 8: Airborne programı üzerinden yapıldığını itiraf etti.

 

Daha önce “By Lock” sonra “Asphalt 8 Airborne” 

Örgüt içerisindeki iki kişi tarafından cep telefonuna örgüt üyelerinin haberleşme için kullandığı “By Lock” isimli programı yüklediğini aktaran İ.Y, şöyle devam etti:

“Programı kuran kişi, nasıl çalıştığını, işlevini ve nasıl irtibat kuracağımızı anlattı. By Lock programını 1,5-2 ay kadar kullandım. Bu süre içinde FETÖ/PDY örgütü mensuplarından birçok kişiyle görüştüm. Ayrıca program içerisinde bulunan şahıslara zaman zaman örgüt mensuplarınca Kur’an ayetleri, sureler ve Fetullah Gülen’in sohbetlerinden kesitler ve Fetullah Gülen’in farklı siteler ve televizyonlarda yapmış olduğu sohbetlerin yayınlandığı internet sayfa adresleri geliyordu. Ayrıca program içerisinde örgüt mensuplarının sohbet verme amaçlı toplanacağı adres ve toplantı tarihleri de bildiriliyordu. Bu gelen bildirimler de kullanıcılar kendisini ayarlıyordu.”

İ.Y, aynı kişinin daha sonra telefonuna “Asphalt 8 Airborne” isimli programı yüklediğini, programın internetteki orijinal sembolünün sarı renkli olduğunu ancak telefonuna yüklenen programın kırmızı renkli simgesi olduğunu belirtti. Kendisinden örgüt içindeki haberleşmenin bu program üzerinden yapılmasının istendiğini belirten İ.Y, oyun görünümlü programa şifreyle girildiğini kaydetti.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?