AR Başlıkları için Apple ve Valve Anlaştı

0
104

Apple’ın kısa süre sonra yeni sanal başlıklarını tanıtması bekleniyor. Markanın yeni sanal başlıklarının özelliklerinin neler olacağı konusunda da sürekli yeni tüyolar gelmeye devam ediyor. Son olarak iOS 13 işletim sisteminin içerisinde yer alan bazı kodlar içerisinde artırılmış gerçeklik başlıklarının tüyoları ortaya çıkmıştı.

Apple’ın yeni başlıkları konusunda detaylar da gelmeye devam ediyor. Bu bilginin hemen sonrasında ise AR başlıkları için bazı önemli raporların ortaya çıktığı belirtti. Apple’a yakın kaynaklardan gelen bilgilere göre artırılmış gerçeklik başlıkları için Apple ile Valve arasında bir anlaşma yapılacak. Yapılan anlaşmanın neticesinde, profesyonel bir başlık geliştirilmesi beklentisi var.

Valve ile Ortak Çalışılacak İddiası

İddialara göre Valve ile Apple arasında yapılacak ortaklık neticesinde, başlıkların çok daha profesyonel bir yapıda geliştirilmesi söz konusu olacak. Steam’in sahibi konumunda olan Valve, daha önce yaptığı çalışmalar sayesinde bu alanda zaten yeterince tecrübeye ulaşmış durumda. Muhtemelen Apple, Valve’nin tecrübelerinden yararlanmak isteyecek.

Ayrıca yeni AR başlıklarının oyunlarda da tam uyum sağlaması bekleniyor. Bunun için de Valve ile çalışmanın büyük oranda artı sağlayacağı düşüncesi var. Bu arada başlığın yapısıyla ilgili olarak da bazı açıklamalar gelmeye başladı.

Apple ile Valve

Aynı kaynaklara göre başlık sadece Mac ya da MacBook modellerine bağlanan, daha çok oyun odaklı bir başlık olabilir. Bunun yanında çok düşük bir ihtimal olarak başlığın iPhone ya da iPad serilerine kablosuz bir şekilde bağlantı kurularak kullanılacağı yorumları da bulunuyor.

Yine de ağır basan taraf, Mac ve MacBook modellerinde kablolu bağlantı kurularak çalışacak bir başlığın tanıtılacağı yönünde. Yeni serinin ne zaman tanıtıma çıkacağı konusunda da bilgiler verelim. Daha önce Apple konusunda isabetli tahminleriyle ün yapmış olan ünlü analist Kuo, bu başlıkların 2020 yılında tanıtıma çıkacağını düşünüyor.

İLGİLİ HABER:  iPhone'unuzu Kaç Kere Şarj Ettiniz? Pilin Durumu Ne? Hemen Öğrenin

Ayrıca ünlü isme göre başlıkların bölge sınırlaması olmayacak. Yani sadece ABD genelinde satılmayacak çok daha geniş bir pazarda satışa çıkarılacak. Tabii ki bunlar için Apple’ın tanıtımlarını takip etmek gerekiyor. Henüz marka bilgi paylaşımı yapmadı.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?