Apple’ın Yeni Patentlerine Göre iPhone İle MacBook Birleşimi Nasıl Çalışacak?

0
27

Apple’ın akıllı telefonları olan iPhone serisi hemen her modelde biraz daha işlevsel hale gelen serilerden biri olarak biliniyor. Son olarak iPhone 7 serisi ile gelen marka bu seride ise maksimum özellikleri kullanıcılara sunmuştu. Şimdilerde merakla yeni akıllı telefonu olan iPhone 8 modelinin beklendiği teknoloji devinin bu arada sürekli yeni teknolojileri hakkında da patent başvuruları ortaya çıkıyor. Markanın sunduğu son patent görselinde ise Apple çok ilginç bir detaya imza attı. Ortaya çıkan patent görsellerine göre Apple’ın iPhone akıllı telefonları ile MacBook bilgisayarlarını çalıştırabileceği belirtilmişti. Peki bu nasıl olacak?

iPhone ile MacBook Nasıl Çalışacak?

Bu hafta içerisinde yayınlanan patent görsellerinden sonra şimdi ise sistemin nasıl çalışacağı hakkında bazı iddialar ortay çıktı. Konu hakkında son yapılan açıklama ile beraber markanın bunun için sadece kasadan ibaret olacağı iddia edilen bir MacBook üreteceği belirtildi. MacBook serisinin içerisinde sadece belli sistemsel donanımların olacağı fakat işlemcilerin yer almayacağı belirtiliyor.

iPhone ile macbook çalıştırma

Patent görsellerindeki sisteme göre ise kullanılacak olan bu yeni teknolojide dokunmatik Mouse alanına iPhone modeli yerleştirilecek. iPhone bu alana yerleştirildiğinde ise iPhone akıllı telefonu doğrudan MacBook bilgisayar üzerinde çalışabilecek. Fakat bir ekran olarak mı kullanılacak yoksa MacBook’un iPhone akıllı telefonuna ekstra olarak bir şey mi kazandırması düşünülüyor henüz belli değil.

iPhone 8 İşlemcileri Yeterli Gelir Mi?

Bu patent ile beraber yeni sistem hakkında en büyük sorunun ise işlemci sorunu olması bekleniyor. MacBook içerisinde bir işlemci olmayacak olması sadece iPhone akıllı telefonlarında yer alacak olan işlemcileri yeterli gelip gelmeyeceği konusunda soru işaretlerine neden olmuş durumda.

Aslında bu patent görseli yeni seri iPhone 8 akıllı telefonlarının işlemcilerinin çok başarılı işlemciler olabileceğini de gösteriyor. Eğer iddialar doğru ise Apple’ın gerçekten benzersiz bir sistem sunması ve iPhone akıllı telefonları içerisinde beklenenden çok daha yüksek bir işlemci serisinin yer alacağını söylemek yanlış olmaz.

Diş beyazlatma

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?