Apple’ın Yeni Patenti, iPhone 7 Kablosuz Kulaklığa Sahip Olacak

0
91

Apple bu yıl Eylül ayında tanıtacağı iPhone 7 modelinde kullanacağı bir patent daha aldı. iPhone 7’de standart kulaklık girişinin olmayacağı ve iPhone’un böylece daha ince bir kasaya sahip olacağı uzun süredir konuşuluyordu. Standart 3.5mm’lik kulaklık girişinin kaldırılması iPhone severlere ekstra maliyet getirebilir, ancak Apple bunu cazip kılmanın bir başka yolunu bulmuş olmalı.

Apple, iPhone 7’de kaldırılacak kulaklık girişini kullanıcılarına daha cazip gösterebilmek adına hem kablolu hem de kablosuz çalışabilen bir kulaklık patenti aldı. iPhone’un Lightning girişinden güç alan kulaklık istendiği zaman bu giriş sayesinde kablolu olarak kullanılabilecek ve istendiği zamanda kablosuz olarak çalışabilecek.

Bu konuda kablosuz kulaklıkların ufak bir dezavantajı olacak ki, kablosuz kulaklıkların da şarj olması gerekecek. Büyük ihtimalle bu kulaklıklar, iPhone üzerinden şarj olacak ve bu da iPhone’un batarya ömrünü biraz daha kısaltmış olacak.

Apple, kablosuz kulaklıklar konusunda neredeyse bütün sorunları çözmüş gibi duruyor. Patentte her ne kadar çok fazla detaya yer verilmemiş olsa da, iPhone 7’nin ne gibi özelliklere sahip olacağı bu şekilde yavaş yavaş anlaşılabiliyor.

İLGİLİ HABER:  iPhone SE 2 Görüntüleri Paylaşıldı – İşte Beklenen Telefon

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?