Apple hala yeni müzik servisi için çalışmalarına devam ediyor. WWDC 2015‘in açılışında yeni müzik servisini duyuracağı beklenen Apple’ın bir de yenilenen iTunes Radyo hizmetini pek çok ülkede kullanıma sunması bekleniyor.

Yenilenen Müzik uygulaması Nisan ayında iOS 8.4’le birlikte geliştiricilerin kullanımına sunulmuştu. Şimdilik yenilenen müzik uygulaması çoğu özelliğinden yoksun ve Apple’ın iOS 9’la birlikte tüm özellikleri ile birlikte müzik servisi ile entegre çalışan Müzik uygulamasını duyuracağı tahmin ediliyor. Ek olarak iTunes Radyo tüm yeni özellikleri ile birlikte Amerika ve Avusturalya dışında pek çok ülkede de kullanıma sunulacak.

Yayınlanan rapora göre Apple müzik servisini başlangıç olarak aylık 8 veya 10 $’dan kullanıma sunacak. Müzik servisinin Müzik uygulaması dışında Beats tabanlı ek bir uygulama üzerinden de kullanıma sunulmasının muhtemel olacağı düşünülüyor.

beats-müzik-apple-uygulamasıRaporda ayrıca iPhone ve iPad için iOS 9’un bir sonraki büyük iOS sürümü olacağı belirtiliyor. Özellikle Siri’nin yeniden tasarlanan daha renkli bir arayüze sahip olacağı söyleniyor. Aynı zamanda Siri için ek özelliklerin, güvenlik iyileştirmelerinin ve performans iyileştirmelerinin yapılacağı vurgulanıyor.

İLGİLİ HABER:  5 Adımda Mac'e Ücretsiz Windows 10 Nasıl Kurulur

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?