İlk olarak yeni seri iPhone akıllı telefonların piyasaya sürülmüş olması, iPhone 7 satışa çıktıktan sonra ise kısa bir süre içerisinde merakla beklenen yenilenmiş MacBook Pro bilgisayarların satışa çıkması derken Apple kullanıcıları bu kez yeni tablet modelleri olacak olan iPad serisinin yeni modellerinin satışa çıkmasını beklemeye başladı. Apple’ın tanıtımı için en geç kaldığı seri olarak dikkat çeken tablet serisinin ise geçtiğimiz günlerde belli başlı detayları ortaya çıkmıştı. Apple tarafından bir açıklama gelmese de birçok teknoloji haber sitesi Apple’ yakın kaynaklardan gelen bilgiler ışığında yeni iPad modeli ile ilgili paylaşımlarda yapmıştı.

10.5 İnç Ekran Boyutu Artık Kesin

Bu noktada ortaya atılan en büyük iddia yeni seri tabletlerin ekran boyutları konusunda olmuştu. Zira iPad için Apple’ın bu sene daha önce hiç denemediği bir teknoloji deneyeceği ve artık tabletlerin 10.5 inç ekran boyutu seçeneğiyle beraber de geleceği belirtilmişti. Tanıtıma kısa süreler kalmasıyla beraber ise bu iddialar neredeyse doğrulandı. Zira Apple’ın iPad serisinde gerçekten de 10.5 inç ekran boyutu tercih edeceği ortaya çıktı.

yeni iPad
yeni iPad

Buna ek olarak sadece bir model değil iki farklı iPad modelinin de piyasaya sürülmesinin beklendiğini belirtelim. Tıpkı iPhone 7 serisinde gördüğümüz standart ve Plus modellerinde olduğu gibi iPad serisinde de benzeri bir işlemin uygulanacağı düşünülüyor. Haliyle bir model iPad serisinin daha yüksek bir sisteme sahip olması beklenirken bir diğer modelin ise nispeten daha düşük bir sisteme sahip olacağı da düşünülüyor.

OLED Ekran Gecikebilir

Buna ek olarak dikkat çeken bir diğer konu ise tabletlerde kullanılacak olan ekran teknolojisiyle ilgili oldu. Zira Apple’ın bu seride OLED ekrana geçiş yapacağı ve çok daha yüksek çözünürlük sunacağı düşünülüyordu. Fakat gelen bilgilere göre Apple’ın yeni seri iPad modellerinde de OLED ekrana geçiş yapmayacağı belirtiliyor. Bunun için ise bir sonraki tablet modelleri yani 2018 yılının beklendiği görüşü de hakim. Fakat henüz Apple bu konuda bir açıklamada yapmadı.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?