Apple bu sene açık ara en çok konuşulan teknoloji devi markalardan biri olmayı başardı. Bir yandan yeni seri akıllı telefon iPhone 7 serisi, bir diğer yandan ise markanın yeni seri bilgisayarları MacBook Pro bilgisayarlarının tanıtılması Apple’ın bu senenin en başarılı markalarından da biri olduğunu da söylemek gerekiyor. Tabi her ne kadar gerek yeni MacBook serisi gerekse de yeni akıllı telefonları Apple’ın bir kez daha gündem olmasını sağlasa da markanın bazı ürünlerinde ise uzun süredir beklenen yenilik haberinin yapılmaması Apple fanlarını üzmüştü.

Müjdeyi CEO Tim Cook Verdi

Uzun süredir yeni modeli beklenen ürünlerden biri olan masaüstü serileri için bu senede yeni ürün açıklaması yapmaması Apple’ın hayranlarını da epey bir üzmüştü. Özellikle iMac serisinin yenilenmemiş olması epey bir eleştiri almıştı. Uzun süredir beklenen haberi ise sonunda ilk ağızdan yani doğrudan Apple’ın CEO’su olan Tim Cook tarafından geldi. Apple fanlarından ardı ardına konu hakkında yeni isteklerin gelmesinden sonra Tim Cook yaptığı açıklamada kimsenin endişelenmemesi gerektiğini belirtti.

yeni iMac

Zira ünlü CEO yaptığı açıklamada yeni iMac ve Mac modelleri üzerinde çalıştıklarını duyurdu. Üstelik tarih konusunda da bir açıklama yapan ünlü ismin yaptığı son açıklama ile beraber 2017 yılında yeni modellerin gelebileceği de belirtildi. Sadece iMac değil Mac serisine de yeni ürünler ekleyecek olan Apple’ın yepyeni cihazlarında ise nasıl teknolojiler barındıracağı ise merak konusu oldu.

Yeni Seride Ne Gibi Özellikler Yer Alacak

Tim Cook tarafından yapılan açıklamada muhteşem yeni modellerle iMac ve Mac serisini kullanıcılara sunacağı ortaya çıkan Apple’ın bu açıklamada sonra ne gibi özellikleri kullanıcılara sunacağı da merak konusu oldu. Zira henüz bu konuda Apple bir açıklama yapmadı. Kısa süre sonrada beklenen yeni iMac ürünleri için yeni özelliklerin açıklanacağı da düşünülüyor. Apple ne gibi özelliklerle kullanıcıların karşısına çıkacak? Markanın bu kez sunacağı sürprizler neler? Bunun için mutlaka yapılacak olan tanıtımı da beklemek gerekiyor.

İLGİLİ HABER:  iOS 11 Batarya Sorunu İçin Yeni Düzenleme

2 YORUMLAR

  1. Tek yapması gereken senede bir donanım güncellemesi, insanlar aynı fiyata 3 yıllık donanımları satın almak zorunda kalıyorlar ki bu modeller ilk çıktıkları anda bile en az bir sene geriden takip ediyorlar teknolojiyi. İş yerimizde kullandığım imacı 2015’de aldık (late 2015) şu anda satılan donanımla aynı. Performans olarak da tek kelime ile feci:) Fiyat performans olarak dehşetengiz bir şekilde zayıf. yaklaşık olarak 2000 Tl’Lik sıradan windows laptopla (masa üstü değil) performansı aynıdır diyebilirim. Makina 11 bin TL idi aldığımızda:(

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?