Apple’ın Üzerinde Çalıştığı Söylenen İlginç iPhone 7 Tasarımı

0
4599

Apple bu yıl, iPhone 6s ve iPhone 6s Plus olmak üzere iki yeni iPhone modelini tanıtmaya hazırlanıyor. Önceki nesil iPhone 6 ve iPhone 6 Plus ile genel anlamda benzer tasarıma sahip olacak yeni nesil iPhone’larla birlikte Apple’ın 2016 yılında tanıtacağı iPhone 7’ye dair iddialarda gelmeye devam ediyor.

Computer Bild’in haberine göre, Apple iPhone 7 ile birlikte şimdiye kadar gerçekleştirdiği en radikal tasarım değişikliğine gitmeye hazırlanıyor. Bu yeni benzersiz tasarım için de özel bir teknoloji üzerinde çalışıyor.

Apple kendi iPhone’ları için dokunma ve ekran sürücüsü entegrasyonunu (TDDI) geliştiriyor. İlk bakışta bu teknoloji iPhone kullanıcıları için her ne kadar cazip gibi durmasa da gelecek nesil iPhone için kritik bir teknoloji olacağa benziyor.

Yıllardır Apple iOS cihazlarının Home tuşunun yer aldığı alanı ekran haricinde tutuyor ve Home düğmesi harici bu alan gereksiz bir şekilde yer kaplıyordu. Apple iPhone 5s’le birlikte Home düğmesi cazibesini Touch ID ile arttırmış olsa da ikonik Home düğmesinin yer aldığı alan artık standartlaşmış durumda.

Yeni teknoloji TDDI sayesinde, Apple gelecekte Home düğmesini kaldırmaya hazırlanıyor. TDDI ile birlikte çalışan Touch ID ile birlikte hem üst düzey güvenlik ve pratiklik sürdürülecek hem de daha fazla ekran görünümü artışı sağlanmış olacak. Apple’ın bu yıl iPhone 6s’te kullanmayı planladığı ve ilk olarak Apple Watch’ta kullandığı Force Touch teknolojisi belki de bu gelişmenin ilk destekleyici adımı olabilir. Force Touch’la birlikte TDDI gelecek nesil iPhone’larda en azından iPhone 7 ile birlikte Home düğmesinin taklit seçeneğini sunabilir.

Elbette ki bu iddialar ne kadar güçlü iddialar olsa da sadece spekülasyondan ibarette olabilir. Ancak Apple’ın benzer patentlere sahip olması da aslında böyle bir planın olduğunun ve üzerinde çalışmalar yapıldığının en büyük kanıtı olarak görülebilir.

İLGİLİ HABER:  İlk Bakış: iPhone için Pixelmator

İşte o paylaşılan iPhone 7 konsept görüntüleri;

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?