Apple’ın Tanıtım Etkinliği 15 Mart’ta Düzenlenecek

0
430

Apple’ın iPhone 5SE ve iPad Air 3‘ü tanıtacağı etkinliği tarihi kesinleşti. Tanıtım etkinliği 15 Mart 2016 Salı günü gerçekleştirilecek. Ayrıca geçtiğimiz günlerde etkinlikte tanıtılacak olması beklenen ürünleri tahmin etmiştik ancak bugün itibariyle ürünler neredeyse kesinleşti diyebiliriz. iPhone 5SE ve iPad Air 3’ün yanında Apple Watch için yeni kayışların tanıtılacağı da bekleniyor.

iPhone 5SE’nin Özellikleri Nasıl Olacak ?

iPhone 5SE’nin sahip olması muhtemel özellikleri ise şöyle, A9 işlemciye sahip olacak yeni 4 inçlik iPhone’un başlangıç hafızası 16 GB olacak. Ayrıca hareketli fotoğrafda çekebilecek olan iPhone 5SE bu yönüyle iPhone 6S modeline benziyor diyebiliriz. Ancak Apple’ın iPhone 5SE’yi piyasaya sürmesindeki hedefi hem biraz daha uygun fiyatlı bir iPhone üretmek ve satışlarınıza biraz daha hız kazandırmak.

iPhone 5SE’nin Satış Fiyatı Ne Kadar Olacak ?

Apple’ın yeni modeli iPhone 5SE‘nin ABD için satış fiyatının 450 Dolar olacağı tahmin ediliyor. Ancak bu fiyatta şuan için kesinleşmiş bir fiyat değil. Türkiye’deki vergi ve doların yüksek olmasından dolayı Türkiye fiyatı biraz daha yüksek olacaktır tabi ki.

Aynı etkinlikte tanıtılacak olan iPad Air 3’ün özellikleri hakkında bilgi almak için iPad Air 3’ten Yeni Sızıntılar başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Tanıtım etkinliğini Apple Uzmanı olarak canlı olarak sunmayı planlıyoruz.

İLGİLİ HABER:  Cupertino'da Bir Evde Yeni iPad Prototipinin Çalındığı İddiası

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?