Apple’ın Satışları Düşerken, Çinli Üreticilerin Satışları Yükseldi

0
70

Apple‘ın iPhone satışları uzun bir süreden sonra ilk kez düşüş yaşadı. Bunun sebebinin ise Çinli teknoloji devlerinin olduğu konuşuluyor. Özellikle Huawei’nin akıllı telefon pazarındaki payı %5’den %8.4 civarlarına yükselirken, başka bir Çinli üretici olan Oppo’nun pazardaki payı %2.4’den %4.8’e yükselmiş durumda. Apple’ın yaşadığı bu düşünün sebebi, Çinli üreticilerin pazardaki paylarını arttırmış olmaları.

Sebebi ise Çinli akıllı telefon üreticileri, Apple’ın ürettiği telefonların satış fiyatının yarısı kadar ücrete satış yapabiliyorlar. Hatta bazı firmalar bu fiyatları daha da aşağı çekebiliyorlar. Söz konusu yarı yarıya fiyat farkı olunca, bazı Apple kullanıcıları da Çinli Androidli akıllı telefon üreticilerine kaymaya başlıyor.

Aslında akıllı telefon pazarındaki düşüşü yaşayan sadece Apple’ın değil, diğer teknoloji devlerinin de satış oranları giderek düşüyor. Bu düşüşün bir diğer sebebi olarak ise sektörün yavaş yavaş doymaya başlaması ve akıllı telefonlarda çok farklı değişiklikler yapılmaması.

Apple’ın eski yükselişini tekrar yakalayabilmesi için ise insanlara caiz gelecek bazı teknolojiler geliştirmesi gerekecek. Özellikle Eylül ayında tanıtacağı iPhone 7 modelinde, iPhone SE modelinde yaşanan hayal kırıklığını yaşamamak adına, Apple’ın farklı şeyler yapması gerekiyor.

İLGİLİ HABER:  iPhone 7 Konsept Tasarımı Yayınlandı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?