Apple’ın sanal WWDC 2020’si 22 Haziranda başlayacak

0
107
WWDC 2020

Corona salgını Apple’ın WWDC etkinliğini de etkiledi. Apple bu yıl ki WWDC 2020 etkinliğini sanal ortamda yapacak. Bugün Apple tarafından WWDC 2020 hakkında bir duyuru yayınlandı.

Apple Dünya Geliştiriciler Konferansı (WWDC 2020) için tarih duyurdu. Konferans 22 Haziran Pazartesi günü başlayacak. Keynote, oturum videoları gibi konferans materyalleri, Apple’ın Geliştirici web sitesi ve Apple Developer uygulaması aracılığıyla tüm geliştiriciler için ücretsiz olarak sunulacak.

Apple’ın duyurusu şu şekilde:

“WWDC20, Apple platformlarının geleceği hakkında bilgi edinmek için Haziran ayında bir hafta boyunca eşi görülmemiş bir şekilde 23 milyondan fazla küresel geliştirici topluluğumuzu bir araya getireceğiz. Bu şimdiye kadar ki en büyük geliştirici topluluğumuz olacak. Haziran ayında küresel geliştirici topluluğuyla çevrimiçi olarak buluşacağız ve inanılmaz uygulamalar ve hizmetler oluşturmalarına yardımcı olmak için üzerinde çalıştığımız tüm yeni araçları onlarla paylaşacağız. Bu heyecan verici etkinliğe yaklaştıkça WWDC20 hakkında daha fazla ayrıntıyı herkesle paylaşmayı dört gözle bekliyoruz.”

Apple; ayrıca bugünden itibaren 17 Mayıs’a kadar Student Swift Challenge için başvuruları açıyor. Bu yarışma, genç programcıların uzmanlıklarını sergilemeleri için Swift Playground kullanmalarına olanak tanıyor. Yarışmaya katılmak için öğrenciler iPad veya Mac için Swift Playgrounds uygulamasını indirebilir, etkileşimli bir sahne oluşturabilir ve ardından Apple’ın Swift Student Challenge web sitesi aracılığıyla sahnelerini girebilirler.

Bu yarışma hakkında Apple’ın Yazılım Mühendisliği kıdemli başkan yardımcısı Craig Federighi’nin şöyle bir açıklaması da var:

“Öğrenciler Apple geliştirici topluluğunun ayrılmaz bir parçasıdır. Geçen yıl WWDC’de 37 farklı ülkeden 350’den fazla öğrencinin katıldığını gördük. WWDC20 için sabırsızlanıyoruz. “

Yarışmanın kazananları WWDC 2020 için özel bir pin seti ve ceket alacaklar.

WWDC 2020’de ne tanıtılacak?

Apple WWDC 2020’de iOS, iPadOS, watchOS, macOS ve tvOS sistemlerinin yeni versiyonlarının ilk beta sürümlerini sunacak.

İLGİLİ HABER:  Yeni MacBook Air ve 13 inç Retina Ekranlı MacBook Pro için Performans Testi

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?