Apple’ın Önemli Tasarımcılarından Birisi Ayrıldı

0
57

Apple’ın tasarım kadrosunda ki kilit isimlerden birisi olan Danny Coster, Apple’daki görevinden ayrılıp aksiyon kamerası üreten GoPro adlı firmaya geçti. Coster, Apple’da çalışmanın getirdiği yoğun baskından bunaldığını ve bu sebepten dolayı arkadaşlarıyla ve ailesiyle vakit geçiremediğini ifade etmişti. Coster’ın Apple’daki görevinden ayrılma sebebinin de bu olduğu düşünülüyor.

Apple’a 1993 yılında katılan Coster, Bondi Blue iMac (Apple’ın efsanesi) modelinde de tasarım konusunda görev üstlenmişti. Hatta Apple’ın bugüne kadar tasarladığı iPhone, iPad, iMac gibi bir çok önemli ürününde kilit rol oynamıştı. Coster’ın şirketten ayrılması Apple için ne kaybettirir bilinmez, ancak Coster’ın yerine gelecek olan isimde çoktan ayarlanmış durumda.

Apple’ın tasarım bölümünde uzun bir süredir görev yapan Richard Howarth, Coster’ın yerine getirilecek isimlerden birisi olacak. Apple’ın aldığı tasarım patentlerinin bir çoğunda görebileceğiniz Howarth ismi ile bundan sonra ki ürünlerde tasarım anlamında bir değişiklik olacak mı yoksa Apple, aynı çizgisini korumaya devam mı edecek bunu hep birlikte öğreneceğiz.

İLGİLİ HABER:  iOS 11 Mesajlar Sorunu Düzeldi Mi?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?