Yeni seri akıllı telefonları olarak öne çıkan iPhone 8 akıllı telefonları için teknoloji devinin hızla parça tedariği üzerinde çalışmalarını sürdürdüğü ortaya çıktı. Geçtiğimiz günlerde markanın bu şekilde yaptığı çalışmalarla beraber iPhone 8 akıllı telefonlarının daha erken bile geleceği bile iddia edilmeye başlandı.

Bir yandan bu iddialar konuşulurken bir yandan da Apple’ın parça tedarikleri konusunda yaşadığı sorunlarda gündeme geliyor. Bu noktada markanın yeni seri için en büyük sorunlarından birinin OLED ekran panelleri olduğu iddia ediliyor.

OLED İçin Samsung İle Anlaşma

Yeni seride uzun bir süreden sonra ilk defa OLED ekran kullanacağı bilinen Apple’ın yeni seride kullanacağı OLED ekranları için ise nasıl bir yol izleyeceği baştan beri konuşuluyordu. Kendi OLED üretim tesisi de olmayınca haliyle Apple’ın parça tedariği konusunda yaşadığı en büyük sorunlardan birisinin ekranları olduğunu söyleyebiliyoruz. Apple’ın bu konuda ise en büyük rakibi olan Samsung ile anlaştığı iddiaları gündem olmuştu.

OLED ekran

İşte tüm bu iddialardan sonra beklenen haberde sonunda geldi. Apple tarafından herhangi resmi bir açıklama yapılmasa da Apple’a yakın kaynaklardan OLED ekranlar için iki markanın anlaştığı açıklamaları gelmeye başladı. Hatta bu kez rakamlarda ortaya çıktı.

Samsung İle Anlaşma Genişliyor

Daha önce birçok kez gündeme gelen iki firmanın parça anlaşması yeni seriler için biraz daha genişleyerek karşımıza çıkıyor. İddialara göre bu kez Apple yeni seri akıllı telefonlarında kullanmak üzere Samsung ile 100 milyon OLED ekran için anlaşma yaptığı belirtildi.

Samsung ile Apple’ın yaptığı bu anlaşma bir nevi Apple’ın satış tahminlerini de ortaya koymuş oldu. 100 milyon gibi oldukça yüksek bir rakamda ekran alımının yapılması Apple’ın telefon satışlarında da yeni rekorlara imza atmayı planladığını da gösteriyor.

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?