Apple’ın Hindistan Üretimi Sonunda Başlıyor

0
56

Akıllı telefon üretimi konusunda sürekli olarak yeni haberlerle gündeme gelmeye başlayan Apple’ın son yıllarda pazardaki payını daha da arttırmak için daha yüksek üretim planları yapmaya başladığı ortaya çıkmıştı.

İlk olarak hedefi dünyanın en büyük akıllı telefon pazarları olarak gösterilen Çin ve Hindistan olan Apple’ın nüfus konusunda önde gelen Çin içerisinde yeni AR-GE merkezleri kurarak hem akıllı telefon satışlarını arttırdığını hem de yeni üretim teknolojilerine geçiş yapıldığı da belirtilmişti. Daha sonra ise Apple’ın Hindistan içerisinde yeni üretim yapacağı iddiaları görmeye başlamıştık. Şimdi ise Apple’ın bu planını hayata geçirmeye başladığı öğrenildi.

İlk Üretim iPhone SE Akıllı Telefonları İçin

İlk olarak özel seri şekilde adı duyulan iPhone SE akıllı telefonlarının plana dahil edildiği ortaya çıktı. Hindistan içerisinde yapılacak olan üretimde iPhone SE akıllı telefonlarının herhangi bir fark barındırıp barındırmayacağı ise merak konusu oldu. Henüz bu konuda Apple tarafından bir açıklama yapılmadı.

iPhone SE

Açıklama yapılmamasına rağmen iPhone SE akıllı telefonlarının Hindistan içerisinde üretim süreci ile ilgili belli başlı detaylarda ortaya çıktı. Bu detaylara göre telefonların tahmini olarak 300 bin ile 400 bin arasında üretim yapabileceği iddia ediliyor. Böyle bir rakamın açıklanmasından sonra akla ilk gelen soru ise neden üretim aralığının bu kadar açık olduğu oldu.

Henüz Yatırımda Kesin Kararlar Yok Mu?

Üretim ihtimalinin 300 bin akıllı telefondan 400 bin akıllı telefona kadar olması Apple’ın bu konuda temkinli davranacağını gösteriyor. Eğer beklenen satışlar elde edilirse çok daha yüksek bir üretim gerçekleştirileceği ve bu üretimin Hindistan pazarında da satışa çıkacağı konuşuluyor.

Bununla beraber beklenen üretim elde edilemezse Apple’ın bu durumda da üretimi sınırlı sayıda yapacağı konuşuluyor. Yani her türlü önlem alındığını söylemek yanlış olmaz. Tüm bunlarla beraber yeni seri iPhone 8 akıllı telefonlarının da bu üretim sürecinde yaşanan durumdan nasibini alıp almayacağı merak konusu. iPhone 8 için uzak bir ihtimal olsa da Apple’ın stratejileri bir sürprize neden olabilir.

İLGİLİ HABER:  Apple iPhone SE İçin Yeni Model Yolda

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?