Apple’ın Garanti Politikaları Değişiyor İddiası Gündemde

2
185
Apple’ın garanti politikaları

Gerek satış sonrasında gerekse de arıza sorunlarında verdiği destekli ile beraber Apple, teknoloji devleri içerisinde en gelişmiş servis sistemine sahip olan markalardan bir tanesi. Özellikle söz konusu akıllı telefon olunca biraz daha önemli hale gelen satış sonrası desteği konusunda Apple’ın son dönemde attığı adımlar ise saymakla bitmez. Ücretsiz tamir programları, yani tamir politikaları derken şirketin bu alanda ne kadar başarılı olduğunu biliyoruz. Tabi satış sonrası desteği ne kadar iyi olursa olsun teknoloji devinin kendi ticari durumunu korumak ve mali durumunu da korumak için servis konusunda da önem verdiği bazı garanti şartları var. Apple’ın garanti politikaları olarak bilinen bu kurallar bir nevi Apple’ın hangi cihazlara satış sonrası desteği vereceğini de göstermekte.

Apple Garanti Şartlarında Kullanıcı Dostu Değişimler

Aslında markanın bu konuda ne kadar kararlı ve katı kuralları olduğunu biliyoruz. Mesele örnek vermek gerekirse Apple’ın herhangi bir cihazına garanti süresi içerisinde dışarıdan herhangi bir şekilde yani servisin dışında bir müdahale olursa bu durumda Apple cihazın tüm garantisini iptal ediyor.

Apple’ın garanti politikaları

Birçok marka tarafından da uygulansa da Apple tarafından daha katı kurallarla uygulanan garanti şartları şimdilerde ise değiştirilme karar ile gündemde. Aslında kısa süre önce Apple’ın iPhone akıllı telefonları için böyle bir değişikliğe gideceğinin bilgisi verilmişti. Şimdi ise sistem hakkında detaylar ortaya çıktı.

iPhone Garanti Durumları Esnetiliyor

Bu noktada alınan yeni karar ile beraber iPhone akıllı telefonlarında ekran değişimleri konusunda servis dışında yapılacak olan bazı müdahalelerin garanti şartlarını bozmayacağı belirtilmişti. Şimdi ise bu konuda biraz daha detay verildi. Verilen detaya göre Apple’ın garanti politikaları değişiminde ilk olarak dikkat çeken nokta ise parçalara zarar gelmemesi şartı. Bakalım yeni durumun şartları nasıl?

  • Öncelikle garanti esnekliği ekran değişimlerinden geçerli olacak. Önemli ana kart gibi parça değişimlerinin dışarıda yapılması cihazı tamamen garanti dışına çıkaracak.
  • İddialarda yer alan detaylara göre ekranlarda yaşanan sorun sonrasında ekran değişimi yaptırılması durumunda ekranın dışında hiçbir parçanın da zarar görmemiş olması gerekecek.
  • Ekranının çıkarılması sırasında parçalara veya kasaya zarar gelirse yine Apple garanti politikaları gereği cihaz garanti dışı kalacak.
  • Son olarak bu kararı iPhone cihazı kontrol eden servis elemanının vereceğini belirtelim.
İLGİLİ HABER:  iPhone Ekran Değiştirme Sistemi İçin Beklenen Haber

2 YORUMLAR

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?