iPhone 2G

Apple’ın akıllı telefon serisi iPhone telefonlar, artık başlı başına marka değeri olan akıllı telefon serilerinden biri olarak biliniyor. Özellikle yayınlanan son seri akıllı telefonlarına baktığımızda her ne kadar eksikleri olduğu görülse de iPhone 7 akıllı telefonlarında aslında sektörde Apple’ın nasıl bir yükseliş gösterdiğini ortaya koyuyor. Genel olarak en çok satan akıllı telefon serisi de olan Apple’ın haliyle her sene yeni modelleri konuşuluyor. Bu sene için en çok konuşulan iPhone 7 telefonları olurken şimdiden iPhone 8 akıllı telefonları için de tartışmalar ve yeni özellik iddiaları gündeme gelmeye başladı.

Aslında Eski Seriler Daha Değerli

iPhone 7, ardından çalışmalarına başlanan iPhone 8 derken haliyle Apple’ın yeni seri akıllı telefonları da serinin en çok konuşulan telefonları olsa da aslında iPhone akıllı telefonlarının eski serilerinin de popülaritesini hiç kaybetmediğini söylemek gerekiyor. Belki işletim sistemi desteğinin kesilmesi, hatta ürün servis desteğinin kesilmesi bile gündemde olsa da aslında eski seri iPhone akıllı telefonlarına artık bambaşka bir açıdan ilgi gösterilmeye başlandı.

iPhone 2G

Özellikle Apple’ın marka değerinin artmasıyla beraber artık çok nadir bulunan eski seri iPhone telefonlarının da koleksiyon değerleri artmaya başladı. Her geçen gün biraz daha koleksiyon değeri artan ilk seri iPhone akıllı telefonları artık rekor fiyata alıcı da bulabiliyor. Özellikle Apple’ın bu alanda ilk ürünlerinden biri olan iPhone 2G telefonları için böyle bir durumun söz konusu olduğunu belirtelim.

iPhone 7’den Çok Daha pahalıya Satılıyor

Koleksiyon değerinin iyiden iyiye artmasıyla beraber iPhone 2G telefonlarına gösterilen önemde epey arttır. Özellikle kutusu açılmamış bir iPhone 2G sahibiyseniz son rakamlarla beraber ciddi derecede para kazanmanızda mümkün. Zira özellikle kutusu açılmamış ve koleksiyon değeri bulunan iPhone 2G akıllı telefonlarının 8.000 ile 10.000 dolar arasında müşteri bulduğu da belirtiliyor. Hatta telefonların çok nadir bulunmasıyla beraber bu rakamlarında çok daha yükselebileceği belirtiliyor. iPhone 7 serisinden bile daha değerli hale gelen eski seri iPhone 2G akıllı telefonlarının şimdilerde koleksiyoncuların hedefinde olmasına karşın Apple’ın ilgi duyulan tek eski ürünlerinin de akıllı telefonları olmadığını da belirtelim.

Zira geçtiğimiz günlerde Apple tarafından piyasaya sunulmuş ilk bilgisayarlardan birinin de rekor bir satışla koleksiyoncular tarafından satın alındığının haberleri yapılmıştı. Apple’a tutku ile bağlanmaya başlayan Apple hayranlarını düşünecek olursak ilerleyen dönemlerde Apple’ın eski ürünlerine gösterilen ilginin de artarak devam edeceği yorumunu yapabiliriz. Zira Apple bile artık eski ürünlerini koleksiyoncular için satışa çıkarabilir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?