Apple’ın Departmanları Taşınmaya Başladı

0
110

Bu sene Apple için genelde yeni iPhone modelleri konuşuldu. Eski iPhone serilerinin yavaşlatılması olayının ortaya çıkması, iPhone X akıllı telefonlarının satış rakamlarının oldukça düşük seviyede gitmesi derken, genelde akıllı telefonlar gündem oldu. Fakat bunun dışında Apple çok önemli bir adıma da imza attı. Teknoloji devi 5 milyar dolar gibi dev bir bütçeyle yeni merkezi Apple Park inşaatını da tamamladı. Sadece çevre düzenlemeleri ve bazı alanlarının çalışmaları devam eden Apple Park merkezi için ise taşınmalar başladı. Fakat bazı sorunlarda ortaya çıkmadı değil.

Apple Park İçin 5 Departman İzin Aldı

Toplamda 12 bin çalışanın geçiş yapacağı yeni merkez için ilk etapta 5 departmanın geçiş yapacağı açıklandı. Bu departmanların çalışanlarına ise taşınma için izin verildiği açıklandı. Tüm bu açıklamalar gösteriyor ki Apple Park merkezine geçişler başladı. Fakat çalışanların burada Apple’a karşı bir yakınması olduğu da belirtiliyor. Elde edilen bilgilere göre yeni merkeze taşınan çalışanlar, ofislerin tamamen camdan yapılmasından şikayetçi.

Birçok çalışan, odasının tamamen görüntülenebilir olması nedeniyle Apple’a şikayette bulunmuş. Ancak Apple’ın bu konuda bir değişikliğe gitmeme kararı aldığı ortaya çıkmış durumda.

Apple Park

Apple Park merkezinde bu sorunu çözmek adına bazı çalışanların camlara poster asma gibi bir yola başvurduğu da gelen iddialar arasında. Fakat Apple bu konuda da hemen kararını açıklamış. Tasarımın bozulmasının önüne geçilmesi adına camlara poster asılmasının da yasaklandığı belirtiliyor.

Yani görünen o ki Apple yeni merkezinde her konuda değişikliklere gidecek. Dev tesis Apple Park için kullanılan sistemleri de düşündüğümüz zaman üretim ve araştırma kısmında da yeni bir döneme geçiş yapıldığını söylemek gerekiyor. 12 bin çalışanın taşınmasının ardından merkezin basına açık bir tanıtım yapıp yapmayacağı ise başka bir merak konusu.

İLGİLİ HABER:  Steve Jobs Tiyatrosu Tahmin Edilenden Daha Kapsamlı Olacak

Ayrıca yılbaşından bu yana devam eden taşınma süresince 7 çalışanın yaralandığını da ekleyelim. Bu çalışanlardan 5 kişinin, merkezin camlarından kaynaklı olarak yaşanan kazalarda yaralandığı belirtiliyor. Öyle ki bu kararlara bakacak olursak, çok farklı bir sistem benimsenmiş durumda.

İlginizi Çekebilir: iPhone ile Kontrol Edilebilen Kağıt Uçaklar Geliyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?