Apple bugün Türkiye saati ile 20:00’da “Hey Siri, bize bir ipucu ver” sloganı ile tanıttığı özel etkinliğini başlatacak. Etkinlikte yeni iPhone 6s, 6s Plus’la birlikte yenilenen Apple TV’nin duyurulması bekleniyor. Etkinlik kapsamında beklenenlere iOS 9, watchOS 2 gibi yeni yazılımların final sürümleri ile birlikte bir ihtimal dahilinde iPad Pro’nun da tanıtılması bekleniyor.

iPhone 6s ve iPhone 6s Plus

Donanımsal olarak tamamen yenilenmiş, güçlendirilmiş iPhone 6s ve iPhone 6s Plus etkinlik kapsamında tanıtılacak. Yeni iPhone’lar görünüm olarak iPhone 6 ve 6 Plus’la benzer olacaklar. Ancak beraberinde büyük gelişmeleri beraberinde getirecekler. 12 megapiksel kamera, 4K video kaydı yapabilme, 5 megapiksel ön kamera, Force Touch, 2 GB RAM, daha güçlü A9 işlemci ve yeni bir renk seçeneğinin iPhone 6s ve 6s Plus’la birlikte gelmesini bekliyoruz.

iPhone 6s hakkında şimdiye kadar yayımladığımız haberler: iPhone 6s

iPhone 6s Plus hakkında şimdiye kadar yayımladığımız haberler: iPhone 6s Plus

4. Nesil Apple TV

Şirket 3. nesil Apple TV’sini yayımlamasının ardından uzun zaman geçti ve artık Apple TV’nin yenilenme ihtiyacı şirket tarafından da hissediliyor. Apple’ın yenilediği yeni Apple TV’yi tanıtması bekleniyor. Yenilik kapsamında Apple TV’nin A8 işlemci ve daha fazla depolama alanı ile sunulması bekleniyor. Cihaza üçüncü taraf geliştiricilere açılarak uygun uygulamaların geliştirilmesi sağlanacak. Yenilenen Apple TV’ye yeni fonksiyonları ile yenilenen uzaktan kumanda ve Siri destekli evrensel arama özelliğinin verilmesi bekleniyor.

4. Nesil Apple TV hakkında şimdiye kadar yayımladığımız haberler: 4. Nesil Apple TV

iOS 9 ve watchOS 2

Son birkaç aydır geliştirmeleri devam eden iOS 9 ve watchOS 2’nin final sürümlerinin etkinlikle birlikte gösterilmesi ve herkese açık olarak sunulması için Apple’dan tarih verilmesi beklenecek. Muhtemelen iOS 9 ve watchOS 2’nin yayımlanma tarihi olarak Apple klasik tarihi 18 Eylül’ü seçecek.

İLGİLİ HABER:  iOS 11.3 Güvenlik Açığı için Detaylar Ortaya Çıktı

iOS 9 hakkında şimdiye kadar yayımladığımız haberler: iOS 9

watchOS 2 hakkında şimdiye kadar yayımladığımız haberler: watchOS 2

iPad Pro ve iPad mini 4

Apple’ın genellikle iPhone 6s ve 6s Plus’ı tanıttığı etkinliklerinden ayrı tuttuğu iPad tanıtımları adına bu etkinlik için bir istisna yapması ve 12.9 inçlik yeni iPad modeli Pro’yu tanıtması bekleniyor.

Pro ile birlikte yakın zamanda yenilenen iPad mini’nin de yenilenerek tanıtılması söz konusu. Ancak iPad’lerin yeni modellerinin tanıtılmasını beklemiyoruz.

iPad Pro hakkında şimdiye kadar yayımladığımız haberler: iPad Pro

iPad mini 4 hakkında şimdiye kadar yayımladığımız haberler: iPad mini 4

Etkinlik kapsamında beklenen bir diğer konu ise Apple Watch için ek kayışların tanıtılması. Apple’ın Watch için kayış seçeneklerini bu şekilde genişletmesi bekleniyor.

“Hey Siri, bize bir ipucu ver” etkinliği bu yıl ilk kez Windows kullanıcıları tarafından izlenebilecek. Apple Uzmanı olarak etkinliği sizlere an be an canlı anlatımımız ile aktaracağız. Aşağıdan canlı anlatım sayfamıza ulaşabilirsiniz;

Apple’ın 9 Eylül Etkinliği: “Hey Siri, Bize Bir İpucu Ver” (Canlı Anlatım)

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?