Apple, geçtiğimiz Eylül ayında iPhone ve iWatch etkinliği düzenlemişti. Bu etkinlikte yeni modeller; iPhone 7 / 7 Plus ve iWatch Series 2 lansmanı yapılmıştı. Bu ayın sonunda ise, 27 Ekim tarihinde Apple Mac etkinliğini düzenleyecek. “Hello Again (Tekrar Merhaba)” olarak açıklanan etkinlikte yeni neler tanıtılacak?

apple-uzmani-mac-etkinligi

MacBook Pro modeli, 2012 yılında ilk kez çıkmıştı ve bugüne kadar çok büyük bir değişime uğramamıştı.

Bloomberg’in yaptığı habere göre 27 Ekim’de sadece MacBook Pro modeliyle ilgili yenilikler değil, Macbook Air, iMac ve 27 inç 5K retina monitörle ilgili de tanıtımlar yapılacak.

Yeni MacBook Air nasıl olacak?

Çeşitli kaynaklardan gelen bilgilere göre, MacBook Air, eski modellerden çok daha ince olacak. Çok daha ince bir klavye ve adına Dynamic Function Row denilen yeni bir tuş takımı da beklentileri arasında. MacBook Air hakkındaki başka bir söylenti de ekranın dokunmatik OLED olacağına dair. Ekran seçenekleri de 11 inç ve 13 inç şeklinde devam edebilir.

Bazı kaynaklara göre de yeni MacBook’da basınca duyarlı trackpad yer alabilir. iPhone ve iPad’den bildiğimiz Touch ID ‘de MacBook’a eklenebilir.

MacBook Pro nasıl olacak?

Yeni MacBook Pro’da iki farklı ekran seçeneği olacak. 13 inç ve 15 inç ekran seçenekleri bulunacak. Fonksiyon tuşları OLED ekranın üst kısmında dokunmatik olarak yerlerini alacak. Yeni MacBook’da dört adet USB 3.1 standardı desteklenecek.

HDMI ve SD kart okuyucunun kaldırılıp, daha ince bir MacBook Pro yapılması da beklentiler arasında.

AirPods

Apple 7 Eylül’de AirPods’larını tanıtmıştı. AirPods’ların bu etkinlikte tekrar bir tanıtım yapılarak, satışa çıkartılması bekleniyor.

 

 

 

 

27 Ekim Mac Etkinliğiyle ilgili haberler geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?