Apple’ın Apple Watch için Fiyat Politikası

0
1089

Mart ayında tanıtılacak ve Nisan ayında satışa sunulacak olan Apple Watch’un fiyatlarına dair henüz bir bilgi gelmiş değil. Sadece başlangıç fiyatının 349 $ olacağı söylentisi ortalıkta dolaşıyor. Elbette ki bu sadece bir yaklaşım. Daha düşük veya daha yüksek bir fiyattan satışa sunulması mümkün. Peki Apple, Watch için nasıl bir fiyat politikası izleyecek? Gelin birlikte bu konuya bir açıklık getirelim.

apple-watch-edition

Apple’ın en maliyetli modeli şüphesiz Apple Watch Edition koleksiyonu olacak. 18 ayar altının şıklığı ile birleşen Apple Watch Edition koleksiyonunun en düşük fiyatının 5.000 $ seviyelerinde olacağı tahmin ediliyor. Düşünüldüğü zaman çok yüksek bir rakam gibi gelebilir. Ancak kimi analiste göre bu rakamın çok çok düşük olduğu daha yüksek hatta 20.000 $ seviyelerinden söz ediliyorken aslında 5.000 $’ın mütevazi bir rakam olduğu bir gerçek.

apple-watch-sport

Bugüne kadar Apple’ın ürün fiyatlandırması konusunda sessiz kalması halen fiyatlar hakkında karar kılınmadığını gösteriyor. Tanıtılan Apple Watch koleksiyonlarına bakıldığı zaman orta kademe koleksiyonun Sport olduğu görülüyor. Yani hayali konuşulduğu zaman Apple Watch Sport koleksiyonunun en ucuz modelinin 1.000 – 1.500 $ seviyelerinden başlayacağını söylemek mümkün.

apple-watch

Apple Watch’un en çok satış yapacağı koleksiyon ise şüphesiz başlangıç koleksiyonu olacak. Hem tasarımsal (kayış seçenekleri) hem de fiyatları ile genel olacak cep yakmayacak. En düşük 349 $ ile satışa sunulacak.

Malumunuz Apple Watch’un kayışları değiştirilebiliyor. Ve Apple Watch’un fiyatını kendisi kadar kayış ve toka modelleri de etkileyecek.

İLGİLİ HABER:  iPhone 8 - iPhone 8 Plus - iPhone X karşılaştırması

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?