Apple’ın 45 Milyon Dolarlık AR-GE Merkezi

Dünya devlerinden Apple, donanım ürünlerinin üretimi için 45 milyon dolar değerinde bir araştırma merkezi açmaya hazırlanıyor. Bu araştırma merkezi Çin’in başkenti olan Pekin’de olacak.

Apple, odağına yeni donanım ürünlerini geliştirmeyi almış durumda. Apple, Çin merkezli bir araştırma merkezi kurmaya hazırlanıyor.

Yeni Merkez

Apple’ın kurmaya hazırlandığı bu yeni araştırma merkezi, 500 kişiye istihdam sağlamış olacak. İletişim, ses, bilgisayar donanımı ve işitsel donanıma dair ürünler üzerinde çalışılacak.

Geçtiğimi aylarda yapılan sosyal medya açıklaması ile Apple’ın Çin merkezli bir genişlemeye dair adımlar atacağı açıklanmıştı.

Apple CEO’su olan Tim Cook, ağustos ayında Çin’e ziyaret gerçekleştirmişti. Temasları sonrası yaptığı açıklamada Çin’de araştırma ve geliştirme faaliyetleri üzerine bir tesis açacaklarının ve böylelikle bölge pazarında da daha fazla yatırımda bulunmuş olacaklarının sinyallerini vermişti. Detaylar ortaya çıkmaya başladı.Pekin’de bulunan Wangjing bölgesi üzerine bir bilim parkı kurulması planlanıyor.

Çin, Apple cihazlarının imalatı ve satışı için çok önemli bir Pazar konumunda. Son dönemde ise ülkede sıkıntılı bazı durumlara maruz kalan Apple’ın, Çin üzerinden ticari faaliyetlerine devam edip etmeyeceği çok merak ediliyordu. Sonunda buna cevap geldi.

Uzmanlar, şirketin ülkede kurmayı planladığı bu araştırma merkezinin ülke ile şirket arasındaki ilişkilere olumlu yönde önemli bir katkı sunacağını söylüyor.

Çünkü daha önce iBooks ile iTunes Film servislerinin Çin genelinde kullanımı yasaklanmıştı. İkili ilişkiler de bu nedenle çok iyi değildi.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?