Apple’ın akıllı telefonları, yeni nesil telefon kavramını ortaya çıkaran serilerden biri oldu. iPhone ile akıllı telefonlar gündeme geldi ve şu an bambaşka teknolojileri konuşuyoruz. Tüm bunlar bir yana, dün ortaya çıkan bir video Apple’ın ne kadar farklı bir düşünce yapısına sahip olduğunu ortaya koyuyor. Masaüstü telefonu olarak tanıtılması beklenen ve ilk olarak 25 yıl önce ortaya çıkan W.A.L.T. telefonları, satışa çıkmadan iptal edilmiş ve tarihin tozlu raflarında yerini almıştı. Şimdi ise söz konusu telefonların videosu ortaya çıktı.

W.A.L.T. Nasıl Bir Telefon Olacaktı?

25 yıl öncesinde tanıtılması ve satışa çıkması beklenen masa telefonu, şu sıralar piyasaya sürülen yeni nesil akıllı telefonların işaretini vermiş gibi gözüküyor.

1993 yılından kalan teknoloji, bir akıllı kalem ile çalışıyor. Akıllı kalem ile ekranda not almak ya da navigasyonu çalıştırmanın mümkün olduğu görülüyor. İşlevselliği arttırmak adına 5 fiziksel tuşunda yer aldığı W.A.L.T. çok da hızlı bir telefon olmayacakmış demek yanlış olmaz.

Mac System 6 ile çalışan cihazın, bir hayli yavaş açıldığı ve sisteminin çok geç başladığı görülüyor. Yine de dönemine göre çok iyi bir teknoloji sunulduğunu ve yeni nesil konusunda ilk adımların atıldığını belirtmek gerekiyor.

Belki de dokunmatik ekran fikrinin geliştirilmesinde ilk adımlardan biri olan W.A.L.T. cihazının neden iptal edildiği konusunda ise bir bilgi yok. Muhtemelen cihazın performansı tatmin edici bulunmadı ya da istenen pazar oluşmadı.

İlginizi Çekebilir: iTunes için Yolun Sonu Gözüktü

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?