Apple’ın, 10 Kasım Etkinliğinde Tanıtacağı Ürünler İçin Yeni İddia

0
475

10 Kasım Apple etkinliğinde, yeni ürünlerin tanıtılacağını zaten biliyoruz. Tim Cook yeni donanım ürünlerinin geleceğini resmi olarak da söylemişti. iPhone yenilendi, iPad yenilendi ve Apple Watch yenilendi.

Haliyle etkinlikten beklenti yeni Mac modelleri oldu. Zaten WWDC etkinliğinde yeni işlemcilerin kullanıldığı yeni Mac modellerinin geleceği ve bunun 2021 yılını bulmayacağı da söylenmişti. Haliyle etkinlikten beklenti yeni Mac modelleri oldu.

Duyurunun yapıldığı ilk anda tanıtılacak olan ürünler için bazı paylaşımlar yapmıştık. Bu yaptığımız ilk paylaşımda bir Air modelinin ve 14 inçlik MacBook modellerinin gelebileceğinden söz etmiştik. Fakat şimdi durum değişti.

10 Kasım Apple Etkinliğinde 3 Yeni MacBook Gelebilir

Bloomberg tarafından sızdırılan son raporlar, beklentilerin tamamen değişmesine neden oldu. Son raporlara göre yeni etkinlikte 2 ya da 3 MacBook modelinin tanıtılması olası. 2 MacBook modeline kesin gözüyle bakılıyor ama üçüncü model için netleşen bir durum olmadığı söyleniyor.

Buna göre 13 inç MacBook Pro ve 13 inç MacBook Air tanıtılacak. İki seri tanıtılacak ve bu serilere eşlik edecek olan üçüncü model 16 inç MacBook Pro modeli olacak.

Bloomberg sızıntısına göre 13 inç MacBook Pro ve yine 13 inç MacBook Air modellerinin geleceği kesin ama 16 inç Pro modeli hala netlik kazanmadı.

Çünkü iki modelin daha önce üretime girdiği ve hazırlandığı söyleniyor. Fakat 16 inç modelin hazırlıkları biraz daha geç başladı deniliyor.

Ayrıca kaynaklardan gelen bilgilere göre tüm modellerde ARM işlemci kullanılması olası. Apple’ın ARM işlemciler için üretimi hızlandırdığı ve tedarikçilerine de bu konuyla ilgili bilgi verdiği söyleniyor. Buna göre 13 inç modelleri Foxconn üretecek, 16 inç modelleri de Quanta Computer Inc. üretecek.

İşlemcilerin değişeceğine kesin olarak bakılan cihazlarda başka bir değişiklik olup olmayacağı kısmında ise bilgi yok. Tasarım değişikliği, ekran ya da kasa değişikliğinin olup olmayacağını zaman gösterecek. Bu kısımlarda da herhangi bir değişiklik olması, eski serileri bir anda unutmamıza neden olacaktır. Aynı durum iPad Pro modelleri için de geçerli oldu.

İLGİLİ HABER:  iPhone 8 ile iOS 11 Nasıl Gözükecek?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?