Apple’ın iPhone 5/ 5s ve 5c için satışa sunduğu dock modelinden sonra iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’la birlikte yeni dock modelini satışa sundu. Önceki dock modeli yapısı yönü ile kullanılabilirlik yönünden fazla eleştiri almıştı. Çünkü sadece iPhone 5 / 5s ve 5c’yi şarj edebilecek şekilde tasarlanmış ve bir iPad Air’i şarj etmek istediğiniz de bu pek mümkün olmuyordu. Kısacası sınırlı kullanım desteği sunuyordu.

Yeni iPhone lightning dock ile Apple daha yüksek kullanılabiliriliği olan bir ürün ortaya çıkartmış. İlk izlenimlerimize göre onunla iPhone 6 ve 6 Plus’ın yanında 5 / 5s / 5c’yi şarj etmek hatta iPad Air ve iPad mini modellerini şarj edebilirsiniz. Üstelik iPhone’unuzun veya iPad’inizin kılıfının takılı olması onu yeni dock üzerinde şarj etmenize engel değil.

Yeni iPhone lightning dock şuan da 139 TL fiyatı ile Apple Online Store üzerinden sipariş verilebiliyor (Apple Online Store’da Görüntüleyin). Gönderim süresi, yeni bir ürün olması sebebi ile zannediyoruz ki yaşanan stok sorunları nedeni ile 1-2 hafta olarak belirtilmiş. Yine de inanıyoruz ki ürünü sipariş vermeniz durumunda daha kısa sürede teslimatı yapılacaktır.

İLGİLİ HABER:  Apple, iOS ve OS X için Kendi Uygulamalarını Güncelledi

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?