Apple’dan Türk Kullanıcılara Uyarı Maili

0

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu son dönemde artan dolandırıcılık haberlerinden sonra yeni düzenlemeler gitmeye başladı. BDDK’nın bu noktada aldığı kararlardan birisi de internet üzerinden alışveriş yapan kullanıcıları ilgilendiriyor. Alınan son kararla beraber tüm kredi kartlarının internet üzerinden alışverişe kapanacağı açıklanmıştı.

Yapılan bu açıklama tüm sistemleri kapsıyor. Daha önce verilen bilgilendirme haberlerinde kullanıcıların kartlarını internet alışverişlerinde kullanmaları için onaylatmaları gerektiği belirtilmişti. Bu durum üyelikler içinde geçerli olacak. Yani sadece alışveriş sitelerinde ürün alırken değil, aynı zamanda uygulama mağazaları ve servisleri içinde aynı sistemin geçerli olacağı ve kartların onaylı olması gerektiği açıklanmıştı. Bugün ise konu hakkında bir gelişme daha yaşandı. Bu kez Apple Türkiye’de kullanıcılarını uyarmak için özel bir mail mesajı gönderdi.

Apple’dan Kredi Kartı Uyarısı

Marka tarafından tüm kullanıcılarına gönderilen bilgilendirme mailleriyle beraber Apple’ın, kullanıcılarından onaylama yapmasını istediğini de belirtelim. Mailde yer alan bilgilere bakacak olursak marka, kullanıcıların 18 Ağustos itibariyle, kartlarını onaylatmadan uygulama mağazalarından ve servislerinden kredi kartlarıyla ödeme yapamayacaklarını belirtiliyor.

apple kredi kartı uyarısı

Bunun için her kullanıcısına uyarı maili gönderen markanın, kredi kartı onayı ve sonrasında Apple ürünleriyle ilgili olarak yaşayacakları sorunlarda kullanıcıların doğrudan Apple Destek ile iletişime geçmesini istediği de görülüyor.

Tüm bu bilgilere bakacak olursak özellikle aktif bir şekilde App Store üzerinden alışveriş yapan kullanıcıların mutlaka kredi kartlarını onaylatması gerekiyor. Kullanıcıların kredi kartlarını onaylamalarına rağmen alışveriş sırasında ya da herhangi bir servisin ödemesi sırasında sıkıntılar yaşanırsa Apple Destek hesabının da bunun için hazır olacağını belirtelim. Apple’ın yaptığı bilgilendirmede bu detaylardan da söz edilmiş.

İlginizi Çekebilir: iPhone 8 Bekleyenlere Kötü Haber!

Konu ile ilgili sorularınıza en geç 24 saat içinde yanıt vermeye çalışacağız. Lütfen soru sormaktan çekinmeyiniz. AppleUzmani.net'i desteklemek için lütfen sosyal medya sayfalarımızı beğeniniz ve konuyu paylaşınız.

BU KONUDA SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

Please enter your comment!
Please enter your name here