Apple iPhone’un özellikle Türkiye şartları altında satın alması oldukça güç akıllı telefonlardan birisi. Türkiye’deki dolar kurunun yüksekliğinden ve vergilerin fazla olmasından dolayı iPhone fiyatları oldukça yükseliyor.

Apple’dan Müjde Var

Apple yaptığı açıklamasıyla ABD’de taksitli iPhone satışını başlatacağını duyurdu. Yeni model iPhone satın almak isteyen kullanıcılara 15 Dolar‘dan daha az olmak şartıyla aylık ödemelerle iPhone satacaklarına dair bir açıklama yapıldı.

Hatta hali hazırda taksitli olarak iPhone satın almış olan kullanıcıları içinde dilerlerse iPhone’un taksit tutarlarını düşürebileceklerine dair bir açıklama yapan Apple bu tutumuyla rakiplerinin bir adım daha önüne geçmiş durumda.

Eski Telefonu Getir, Yeni Telefonu Götür

ABD’de başlatılan bu uygulama ile eski akıllı telefonlarını götüren kullanıcılar dilerlerse yeni iPhonelarını 300 Dolar’a kadar indirimli olarak satın alabiliyorlar. Tabi ki bu indirim akıllı telefonun modeline ve özelliklerine göre değişkenlik gösterebiliyor.

Türkiye’ye Gelmesi Muhtemel

Apple akıllı telefon pazarında sektördeki en büyük payı alan firma. Ancak yine de büyüme çalışmalarına hiç hız kesmeden devam ediyor. Türkiye’de ki şartlardan dolayı da herkesin iPhone alamadığı net bir şekilde biliniyor. Apple’ın iPhone almak isteyen Türk kullanıcıları içinde böyle bir taksitli satış kampanyası başlatması muhtemel.

İLGİLİ HABER:  Apple Kasıtlı Olarak Mı Eski Cihazların Yavaşlamasına Sebep Oluyor ?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?