Apple’dan Sonra Samsung S8 İçinde Home Tuşu Kalkıyor

0
88

Apple’ın iPhone 7 akıllı telefonlarından sonra hemen her serisinde yer verdiği Home tuşunu değiştirdiğini gördük. Zira dev akıllı telefon üreticisi aldığı son kararla iPhone 6 serisinde en çok konuşulan sorunlardan birine neden olan Home tuşunu artık tam olarak fiziksel bir tuş gibi tasarlamaktan vazgeçmiş ve iPhone 7 serisinde menü tuşunu kasaya dahil dokunmatik bir yüzeye sahip olarak tasarlamıştı. Apple’ın aldığı bu karar sonrasında bir sonraki akıllı telefon serisi olan iPhone 8 için ise bambaşka iddialar ortaya atıldı. Zira marka için bu kez ortaya atılan iddialarda Home tuşunun artık tamamen kaldırılacağı iddia edilmeye başladın.

Hatta Apple’ın aldığı patent ile bu durumda bir nebze olsun kanıtlanmaya başlamıştı. Artık iPhone 8 serisinde menü tuşu tamamen kaldırılacağı düşünülürken Apple’ın dışında Samsung’un da yeni seri akıllı telefonlarında böyle bir yola başvuracağı da belirtildi.

Samsung Galaxy S8 İçin Ana Ekran Tuşunu Kaldıracak Mı?

Bu noktada Apple’ın aldığı karar sonrasında Samsung konusunda da yeni iddialar ortaya atılmaya başlandı. Ortaya atılan iddialara göre tıpkı Apple’ın menü tuşunda olduğu gibi Samsung’un akıllı telefonunda da kullanılan Home tuşu artık yeni seride yer almayacak. Galaxy S8 akıllı telefonlarında kullanılmayacağı belirtilen Home tuşu yerine Samsung’un tıpkı Apple gibi bir sistem kullanacağı da iddia ediliyor.

Samsung S8

Zira Samsung’un kısa süre önce Apple’ın yaptığı patent başvurusunda olduğu gibi Samsung’un da ana ekran tuşunu dokunmatik ekrana dahil edileceği düşünülüyor. Bu sayede ekran ve çerçeve oranını en iyi şekilde oluşturacağı ve dokunmatik yüzey için daha fazla kullanım alanı sunacağı da belirtilen Samsung’un böyle bir karar alması durumunda ise Apple ile yeniden bir yarış içerisine gireceği düşünülüyor. Ortada Apple’ın patent başvurusu olduğunu da düşünürsek iki firma arasında yeniden patent davaları da gündeme gelebilir elbette.

İLGİLİ HABER:  iOS 9 & OS X 10.11: Kalite Odaklı Olacak ve Eski iPhone/iPad'leri Destekleyecek

Tabi tüm bu yorumları yapmak için şu an oldukça erken. Zira her ne kadar iki modelinde uzun süredir kullandığı ana ekran menüsünü kaldıracağı düşünülse de her iki firmanın dav bu konuda yapacağı tanıtımı beklemek gerekiyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?