Apple’dan Önemli Bir Uyarı Daha Geldi

0
56
iOS 10.3
iOS 10.3 uyarısı

Teknoloji devi Apple güncel tehlikelere ya da güncel değişikliklere göre sürekli olarak kullanıcılarını uyarıyor. Marka özellikle en çok kullanılan ürünleri olan iPhone akıllı telefonları için sürekli olarak kullanıcılarını uyarmakta. Apple’ın bu şekilde yaptığı uyarılara ise geçtiğimiz günlerde bir yenisi daha eklendi. Bu kez yaptığı uyarı da kullanıcıları güncellemeler konusunda uyaran marka destekleyen her cihazın yeni iOS sürümü olan iOS 10.3 güncellemesine geçmesini istedi. Aslında yayınlandığı andan beridir yeni güncellemeye çok fazla ilgi gösteriliyor ve kullanıcıların büyük bir çoğunluğu da cihazlarının desteklediği ölçüde yeni güncellemeye geçmeyi tercih ediyor. Fakat özellikle Jailbreak için eski işletim sistemi sürümlerinde de kalan kullanıcılar yok değil.

Apple Neden Uyarılarını Arttırdı?

Tüm bu kullanıcılar için uyarılarını artıran markanın neden uyarıların üzerinde bu kadar çok durduğu da geçtiğimiz günlerde ortaya çıktı. Apple herkesin yeni işletim sistemi sürümüne geçmesini istiyor çünkü yeni işletim sistemine geçişlerden sonra kullanıcıların büyük oranda açıkları kapatılıyor. Özellikle iki büyük güvenlik açığı bulunan eski sürümlerindeki güvenlik açığı ortadan kaldırılmış oluyor.

iOS 10.3 uyarısı
iOS 10.3 güncellemesi

Söz konusu güvenlik açıkları ise kısa süre önce yazılarımızda da belirtiğimiz WİFİ üzerinden telefona giriş sağlanan açıklar. iOS 10.2 sürümünden önceki serilerde gözüken açıklarla beraber acil durum numaralarını sürekli aramaya neden olan açıklarda kapatıldığı için Apple tüm kullanıcılarının yeni sürümlere geçmesini istiyor.

Açık Ortaya Çıktı Ve Daha Tehlikeli

Aslında bu durumun bir nedeni daha var. Yapılan açıklamalardan sonra istenmese de açık bilgisi de ortaya çıkmış oldu. Yani artık hackerlarda bu açığın ne olduğunu tam olarak biliyor. Haliyle işletim sisteminde yer alan açıkları daha fazla kişi kullanmak isteyecektir. Bu durumda da eski işletim sistemlerinde kalan kullanıcılar için tehlike daha da artmış oluyor. İşte tüm bu olumsuzlukların önüne geçmek ve var olan tüm açıkları kapatmak için yeni güncellemeleri yapmanız gerekiyor. Aksi halde Apple’ın da uyarılarında yer verdiği gibi çok daha ciddi sorunları yaşamak içten bile değil.

İLGİLİ HABER:  Apple Teşekkür Listesine Giren Türk Öğrenci

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?