WWDC 2018, iPhone SE 2, 3 yeni iPhone modeli derken Apple’ın, mevcut iPhone modelleri biraz geri planda kaldı. Gündemden düşmeye başlayan modellerden birisi de iPhone X serisi oldu. Bir yandan uygun fiyatlı iPhone X akıllı telefonlarının tanıtılacağının iddiası olması, bir diğer yandan ise yeni modellerin tanıtımı için çok kısa bir süre kalması mevcut iPhone modellerini odaktan çıkardı. Bu durumun farkında olacak ki Apple mevcut modeller için çalışmalarına devam ediyor. Marka son olarak iPhone X akıllı telefonları için yeni bir “nasıl yapılır?” video serisi yayınlandı. 2018 Dünya Kupası konulu olarak yayınlanan yeni videoların detaylarına geçelim.

2018 Dünya Kupası Temalı iPhone X Videoları

Yayınlanan videolar tahmin edebileceğiniz gibi kamera özellikleri üzerinde yoğunlaşıyor. Çekim modları konusunda bilgiler veren video serisinde 4 farklı video yayınlandığını görüyoruz. İlk videoda arka ışık modu konusunda bilgiler veriliyor. Odak nesnenin üzerine vuran ışık değil, arkadan gelen ışığı baz alarak çekim yapmanızı sağlayan modun nasıl kullanıldığını anlatan video, nasıl sanatsal fotoğraflar çekebileceğinizi gösteriyor.

Bu modun dışında diğer videoda ise Pano modu kullanılıyor. Daha geniş açılı pano fotoğrafların nasıl çekileceği konusunda bilgiler veriliyor. Hemen sonrasında gelen videoda ise aynı anda birden çok fotoğraf çekmenizi sağlayan burst modunu ele alıyor.

Son video ise son dönemin bir hayli popüler olan ağır çekim modu hakkında. Ağır çekimi nasıl kullanacağınız konusunda bilgiler veren videoda yine 2018 Dünya Kupası temalı olarak yayınlandı.

 

İLGİLİ HABER:  Ucuz Versiyon iPhone X Nasıl Özelliklere Sahip Olacak?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?