Apple’dan İlginç Bir Patent

0
47

Apple bugünlerde çok ilgi çekici bir patent yayınladı. iPhone kullanıcıları iMessage ve Facetime için kendi avatarlarını yapabilecekler. (Aslında bu bir ilk değil çok basit ve çocukca)


Patent 2011 yılında alındı ancak yeni tanıtıldı. 

Apple bu uygulamanın, kullanıcıların “Kendi benliklerinin temsilciliğini” yaratmaya izin vereceğini söylüyor. (Hadi ama ?)

 Bu patent, farklı gözler, kulaklar, ağızlar, ten rengi, saç, dişler, gülümseme, yüz ifadeleri, kaşlar, saç, sakal, bardak, şapka ve her bir kişinin benzersiz ifadesi ile ilgili daha fazla öğe gibi düzenleme özelliklerini içeren bir koleksiyon içeririyor. 

Apple’ın yeni patenti, temel bir Avatar düzenleme sistemi gibi görünse de, şirketin ifadeleri, dijital kişiliklerin servisleri arasında ne kadar geniş bir alanda uygulanabileceği konusunda derinlemesine ayrıntılara giriyor. 

Bitmoji uygulamasını inceleyerek yakın fikirler edinebilirsiniz.

Patent ayrıca, muhtemelen FaceTime içinde Apple’ın düzenleme sistemiyle oluşturduğu avatarın bir kullanıcının yüzünün yerini alacağı bir özelliği de açıklıyor. 

Diğer tüm patentlerde olduğu gibi, burada açıklanan avatar düzenleme ortamının yakın gelecekte herhangi bir zamanda gün ışığına çıkması pek mümkün görünmüyor. Patent, kullanıcıların elle ve otomatik olarak bir avatar üretebileceğini söylese de, kullanıcının yüzünü haritaya koymak ve dijital biçimde yakın bir yakınlaştırma üretmek için gelecekteki bir iPhone’un gelişmiş kamera sistemini kullanıp kullanmayacağını kesinlikle belirtmiyor.

Belkide avatarı cihaz kendisi oluşturacak.
Analist Ming-Chi Kuo’ya göre, iPhone 8’in ön kamerası, tıpkı böyle deneyimleri harekete geçirecek. 3 boyutlu fotoğraf çekebilecek. Ve onları animasyona benzetebilecek. 
Bekleyerek görelim bakalım iPhone 8 bizi gerçekten şaşırtacakmı?

İLGİLİ HABER:  iOS 9.3 Beta 2 Yayınlandı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?