Apple’dan Face ID Açıklaması Geldi

0
75
Face ID

Hala satışa çıkmamış ve 3 Kasım tarihinde satışa çıkacak olsa da iPhone X, gündemden düşmek bilmiyor. Apple’ın özel olarak yaptığı geliştirmelere yer verdiği akıllı telefon serisi olmasının yanı sıra, 10.yıla özel bir model olması, iPhone X akıllı telefonlarına gösterilen ilginin artmasına neden oldu.

Telefonun teknik donanımı bir yana, Apple’ın yeni akıllı telefon serisinde benzersiz bir teknoloji olarak Face ID sistemi de ortaya çıktı. Yüz tanıma teknolojisine yeni bir boyut getiren Face ID teknolojisinin detayları da ortaya çıkmaya başladı. Her gün yeni bir özelliği ortaya çıkan Face ID teknolojisi için yeni bir açıklama daha gündemde.

Face ID 13 Yaş Sınırına Sahip Olacak

Yeni açıklama teknolojisinin işleyişi ile ilgili önemli bir sistemi ortaya koyuyor. 3 Kasım tarihinde gelecek olan iPhone X modelinde yer alacak yüz tanıma teknolojisinin, 13 yaşın altında çocuklar için kullanılamayacağı açıklandı. Bu açıklamayı ilginç bir şekilde Apple yaptı. Kullanıcılara yaptığı açıklamada marka, 13 yaşının altında olan kullanıcıların sürekli olarak yüz hatlarının değiştiği, yüz hatlarının değişimini ise kameraların algılayamadığı açıklaması yapıldı. Bunun için 13 yaşının altında olan kullanıcıların yüz tanıma kullanmaması gerektiği belirtiliyor. Yüz tanıma yerine yeni akıllı telefonlarda parola kullanılması önerildi.

Face ID

Öyle ki bu açıklamaya göre bir süre sonra yüz tanıma işlemi bu kullanıcılarda soruna neden olabilir. Bunun dışında Apple’ın bir uyarısı daha var. Marka tarafından yapılan bir diğer uyarı ise ikiz kullanıcılar için yayınlandı. İkiz kullanıcılarda da yüz tanıma sisteminin ayrım yapamadığı açıklandı.

Bunun içinde ikiz kardeşlerin yüz tanıma yerine parola kullanması gerektiği belirtildi. Kısacası Face ID teknolojisinin basite indirgenecek bir teknoloji olmadığını görüyoruz. Bunun için kullanıcıların bilgilere önem vermesi gerekiyor. Apple tarafından konu hakkında yeni bir açıklama gelirse ekleyeceğiz.

İLGİLİ HABER:  En iyi 5 video konferans uygulaması (iPhone-iPad ve Mac için)

İlginizi Çekebilir: watchOS 4.1 Beta 1 ve macOS High Sierra 10.13.1 Beta 1 Yayınladı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?