Apple’dan Dijital Baskı

Çok hızlı bir gelişim süreci içerisinde olan Apple, özellikle son yıllarda tanıtımını gerçekleştirdiği ürünlerde çok önemli farklılıkları kullanıcılara sunmaya başladı. Geçtiğimiz günlerde tanıtımı yapılan yeni MacBook modellerinde de bu değişimi daha yakından görme fırsatımız oldu. Değişim çalışmalarının ise sadece ürünlerde olmadığını söylemek gerekiyor. Bunun yanında Apple’ın servisleri ve uygulamalarında da bir dizi değişim söz konusu. Son değişiklik ise baskı fotoğraf sisteminde karşımıza çıktı. Dün açıklanan kararla beraber Apple’ın bu sistemde bazı kullanımlara son vereceği belirtildi. Detaylardan söz edelim.

Fotoğraf Baskı Uygulaması Son Buluyor

Apple’ın çok kullanılmasa da sevilen hizmetlerinden biri olan fotoğraf baskı sistemi, artık kullanılmayacak. iPhoto üzerinden fotoğraflarınızın albüm şeklinde sipariş edilebilmesini sağlayan fotoğraf baskı sisteminin iptal edilmesinin de nedenleri belli. Öyle ki artık akıllı telefon kameraları bir hayli geliştirildi.

Apple’dan Dijital Baskı

Bunun yanında baskı fotoğrafların yerini dijital fotoğraflar aldı. İşte bu noktada Apple’ın kullanım oranlarını değerlendirdiği ve fotoğraf baskı siparişlerinin çok az olduğunu gördüğü düşünülüyor. Kısacası kullanılmayan ve boşu boşuna ek bir gider oluşturan sisteme artık son verilecek gibi duruyor.

MacOS 10.13.6 sürümüne kadar şu an için hala kullanımda olan sistemin, tamamen durdurulması ise 30 Eylül 2018 tarihini bulacak. Bu tarihten sonra baskı sistemini kullanmak mümkün olmayacak. Kullanıcıların bu duruma tepkilerinin neler olacağını zamanla göreceğiz.

İlginizi Çekebilir: iOS 12 ile Fotoğraf Gönderimi Değişiyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?