Tam duraklamaya girdi derken Apple bu sene iPhone 7 ve yeni MacBook Pro modelleri ile bir kez daha yükselişe geçmeye başladı. Özellikle iPhone 7 serisi akıllı telefonlar beklenenin çok daha üstünde bir satış rakamına da ulaşmayı başardı. iPhone 7 ile beraber elde edilen bu başarının ardında ise aslında büyük oranda Apple’ın şansı olduğunu da belirtmeden geçmeyelim. Zira Note 7 serisinde beklenmedik bir düşüş yaşanması buna karşılık HTC telefonların beklenen döneme göre daha geç çıkması Apple’ın bir nevi rakiplerinden dolayı ön plana çıkmasını da sağladı.

iPhone 7 akıllı telefonları bir yana dursun Hello Again etkinliğinde tanıtılan yeni seri MacBook Pro cihazlarıyla da Apple’ın bir kez daha gündem olduğunu da söylemek gerekiyor. Kullanılan yeni teknolojiler bunun yanında Touch Bar gibi ekstra yeniliklerle beraber bilgisayar teknolojileri arasında aranan ürünlerden biri olan MacBook Pro serisinin bunun dışında en çok konuşulan yönlerinden biri ise fiyatları oldu.

Eski seri bilgisayarlara göre çok daha yüksek bir fiyat aralığı ortaya koyan Apple’ın MacBook Pro için Türkiye fiyatlarının 10 bin TL gibi rakamların üzerine çıkması MacBook serisini bir hayli ulaşılmaz kılmıştı. Apple ise fiyat konusunda gelen tepkilere karşı yeni adımlar atmaya başladı.

Apple-indirim

Ardı Ardına İndirimler Gelmeye Başladı

İlk olarak iPhone 7 serisi için indirim yapma kararı alan Apple’a birçok teknoloji satış merkezi de yaptıkları kampanyalar ile destek vermişti. iPhone 7 için duyurulan indirimlerden sonra ise Apple, eski seri MacBook kullanıcıları için SSD indirimleri duyurdu.

SSD serileri için gelen indirim haberleri sonrasında ise Apple’ın yeni MacBook Pro serisi için bir indirim haberi daha gelmişti. Bu kez Apple, yeni MacBook Pro için gerekli olan USB Type-C dönüştürücü cihazlarında fiyat indirimine gideceğini açıkladı.

Donanım ürünlerinde bu şekilde ardı ardına indirim haberlerinin gelmesiyle beraber ise Apple’ın şimdide müzik servisi Apple Music için bir kampanya yapma kararı aldığı öğrenildi. Bu kez Apple Music abonelik ücretlerinde %20 oranında indirime gideceği düşünülen Apple’ın indirim kararlarının devam edip etmeyeceği ise henüz belli değil.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?