Apple’dan AirPods Kulaklıkların Siri Özelliğini Vurgulayan Reklam

0
46
airpods

Reklam alanına ne kadar yatırımlar yaptığı geçtiğimiz dönemlerde açıklanan Apple’ın, en büyük giderlerinden birisinin reklam filmleri olduğu açıklanmıştı. Marka ise tüm bunlara rağmen kısa kısa reklam videolarının sayısını bir hayli arttırmaya başladı.

Kısa süre önce iPhone 7 Portre modu için yeni bir reklam filmi yayınlayan Apple şimdilerde ise çok konuşulan AirPods kulaklıkları için çektiği reklam filmleri ile gündemde.

Genelde ürünlerin öne çıkan özelliklerini vurgulayan reklamlar yayınlayarak ürünlerinin özelliklerini gösterme çabası içerisinde olan Apple’ın son reklamında da bu stratejisi değişmedi.

AirPods Siri Kullanımına Vurgu

Aslında Apple AirPods için üç farklı yeni reklam yayınladı. Bunlardan biri Siri ile AirPods arasındaki bağlantıyı vurguluyor. Oldukça kısa olmasına rağmen beğeni toplayan reklam filmi bir nevi Apple’ın yeni reklam stratejisinin de benimsendiğini ortaya koymakta. Siri dışında kulaklıkların bağlantı özelliklerini de vurgulayan reklam filmleri ile dikkat çeken markanın Siri ile AirPods için yayınladığı reklam filmini aşağıdan izleyebilirsiniz.

 

Reklamlara Devam Edecek Mi?

Artık çok kısa aralıklarda hemen her ürünü için reklam yayını yapan Apple’ın reklamlarının sıklığını bu derece artırması ise bundan sonrası içinde merak uyandırmaya başladı. Şöyle ki markanın beklenen gelirleri düşük çıktı ve Apple’ın en çok harcama yaptığı alanlardan birisi de reklam.

Böyle düşünüldüğünde Apple’ın reklam politikasının yeniden şekillendirilebileceğini de düşünebiliriz. Tabi şunu da unutmamak gerek söz konusu Apple bile olsa her markada olduğu gibi teknoloji devinin de ürünleri dışında gündemde kalması için kısada olsa reklama ihtiyacı var. Zaten Apple’ın da bu konuda gerekli çalışmaları yaptığını görebiliyoruz.

İLGİLİ HABER:  Siri için Varsayılan Uygulamalar Düzenlemesi Geliyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?