Akıllı telefon üreticileri arasında en beğenilen markalardan biri olarak dikkat çeken Apple’ın son dönemde rakipleri bir bir artmaya başladı. İlk olarak Samsung ile derin bir yarış içerisinde olan markanın şimdilerde ise Çinli akıllı telefon üreticileri ile arasında kıyasıya bir yarış var. Özellikle dünyanın en büyük pazarlarından biri olan Çin pazarında Çinli akıllı telefon üreticileri ile kıyasıya bir yarış içerisinde olan Apple’ın ise istedikleri pek gerçekleşmemeye başladı. Zira son yapılan anketler ve araştırmalarla beraber Apple’ın kan kaybettiği belirtilirken Çinli teknoloji devlerinin ise benzerine rastlanılmamış br yükseliş yakaladığı da ortaya çıkmıştı.

İşte bu firmalardan birisi de Çinli teknoloji devi Xiaomi oldu. Akıllı telefon üretimi konusunda son dönemde farklı çözümler deneyemeye giden Xiaomi, en son çerçevesiz seri akıllı telefonları ile gündem gelmiş ve marka bu telefonlarla beraber tarihinin en ilgi gören satışlarını da gerçekleştirmişti.

xiaomi-mobil-işlemci

Serinin en büyük özelliği olarak gösterilen çerçevesiz ekran teknolojisi ile gelen Mi Mix’in sınırlı sayıda üretilmesi ve çok kısa bir süre sonra stoklarının tükenmesinin hemen ardından firma şimdilerde ise yeni bazı akıllı telefon çözümleri üzerinde çalıştığını açıkladı.

Xiaomi Mobil İşlemciler Geliyor

Artık satış rakamları ile Apple’a yetişmeye başlayan marka şimdi de akıllı telefonlarında kendi işlemcilerini kullanmak için harekete geçti. Yaptığı açıklamada Xiaomi şimdilik sadece orta sınıf akıllı telefonları için işlemci üretimine geçeceğini açıkladı. Snapdragon 600 serisine eş gelen bir işlemci yapacağı öğrenilen Xiaomi’nin bu işlemcileri sadece kendi telefonlarında mı kullanacağı yoksa rakip firmalara işlemci satışına mı başlayacağı henüz bilinmiyor.

Markanın yaptığı açıklamada bakacak olursak işlemcilerin beklenen ilgiyi görmesi ve bunun yanında istenen performansı da vermesiyle beraber artık üst segment akıllı telefonlar için de Xiaomi işlemcilerini görebileceğiz.

Fakat şimdilik bu konuda temkinli davranan Xiaomi yaptığı açıklamalarda da hemen üst segment işlemcilerin üretimine geçmeyeceğini de belirtti. Tüm bu adımlarla beraber Apple ile Xiaomi arasındaki mücadele nasıl değişecek şimdiden merak konusu.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?