Apple, Epic Games’in oyunu Fortnite’ı uygulama mağazasından kaldırınca hedef haline geldi. Durumdan şikayet eden Epic Games hakkını yargıda arıyor ama bir yandan da Apple’a atıfta bulunduğu yarışmalar düzenliyor.

Hem süreçte zararlı çıkmamak hem de bir nevi krizi fırsata çevirmek adına firma bu kez özel bir turnuva duyurdu. FreeFortnite adıyla duyurulan özel turnuva önemli çünkü verilen hediyeler tam da Apple’a atıfta bulunulan hediyeler olarak dikkat çekiyor.

FreeFortnite Ne zaman Düzenlenecek ve Nasıl Katılım Olacak?

Firma tarafından yapılan paylaşımla duyurulan yeni turnuva kapsamında kazanan oyunculara verilecek ödüller arasında çirkin elma logosu adı verilen bir ödül olacak. Özel bir elma kaplaması ödülü olarak gösterilen bu ödül, Apple’a göndermenin yapıldığı bir ödül olacak.

Tabii ki ödüllerin bunlarla sınırlı kalmasını beklemiyorduk. Öyle de oldu. Turnuvada verilecek olan diğer ödüller şöyle:

  • PS4 Pro
  • Xbox One X
  • Galaxy Tab S7
  • Alienware Bilgisayar
  • Nintendo Switch
  • Fortnite şapkası

Hediyeler genel olarak güzel ve asıl amaç oyuna ilgiyi canlı tutmak gibi gözüküyor. Çünkü büyütülmüyor olsa da mobil dünyadan Fortnite yapımının çekilmiş olması büyük bir darbe. Peki oyun için düzenlenen turnuvaya katılım nasıl olacak? Bunun için şartlar neler?

Oyuna girmeniz ve rekabet menüsünde yer alan FreeFortnite kupası oyun modunu açık hale getirmeniz gerekiyor. Turnuva 23 Ağustos tarihinde düzenlenecek ve 4 saat boyunca maksimum olarak 12 karşılaşmaya girebileceksiniz. Girdiğiniz karşılaşmalarda elde edilen puanlar ve karşılaştırma skorları, hanenize yazılacak.

Turnuva kapsamında bu karşılaşmalardan en yüksek puanı almayı başaran oyuncular, ödülleri almaya da hak kazanacak. Apple’ı işaret eden biçimsiz elma ödülünün bir teselli ödülü olarak verildiğini görebiliriz.

Bu son hamle ile Epic Games’in bir süre daha ilgi çekeceği kesin. Fakat bir yandan da Apple’a karşı böyle bir ödül sunması ve gönderme yapması da firmanın App Store uygulama mağazasına geri dönmesini sağlayacak kapıları kapatıyor. Bakalım görelim ne olacak.

İLGİLİ HABER:  iPhone X'in tüm özellikleri

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?