Apple’a Bu Enerji Fazla Geldi

Enerji sektörünü yakın markaj altına alan Apple, kısa bir süre önce yenilebilir enerji alanında çalışamalar başlatarak kendi kendine yetebilen bir güneş enerjisi çiftliği kurmuştu. Enerji ihtiyacını karşılamak ve bu alanda çeşitli araştırmalar yürütmek üzere kurulan bu çiftlik, bir süre sonra gerekenden daha fazla enerji üretmeye başladı. Bu durumdan faydalanmak isteyen Apple yönetimi, elde edilen fazla enerjinin satışına karar verdi.

Yenilebilir enerji alanındaki çalışmaları ve elde ettiği sonuçlar neticesinde övgüleri toplayan dünya devi, bu alandaki yatırımlarına ve çalışmalarına devam edeceklerini belirtti. Apple’ın yakın zamanda enerji sektörüne temelli ve sağlam bir giriş yapmayı planladığı yönündeki haberlere ise resmi bir açıklama getirilmezken, diğer teknoloji devi şirketlere ve enerji alanında geri kalmış ülkelere örnek olması nedeniyle tüm dünyada takdirle karşılanıyor.

Yenilebilir enerjiye önem veren Apple, bu konuda oldukça hassas davranıyor ve araştırmalarına hız kesmeden devam ediyor. Yüksek maliyetlere rağmen kurulan bu güneş enerjisi çiftliği kendi kendine yetebilen bir yapıya sahip ve Apple’ın enerji maliyetlerini düşürmeye başladı bile. Kaliforniya ve Nevada’daki bölgelerde elde edilen enerjiyi satışa çıkaracak olan Apple, bu iş için özel bir şirket de oluşturdu. Apple Energy LLC adıyla faaliyet gösterecek olan şirket henüz kimlere enerji satışı yapacağını ise açıklamadı.

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?