Apple’a Bir Davada Türkiye’den

0
75

Apple, şu sıralar oldukça zor zamanlar geçiriyor. Akıllı telefon devinin zor zamanlar geçirmesinin nedeni “iPhone yavaşlatma” konusu. Kullanıcıların iddiaları sonrasında Apple’ın iPhone yavaşlatmasıyla ilgili olarak beklenen doğrulamayı yapması, marka için kötü bir dönemin başladığını göstermeye başladı. Amerika ve Avrupa’da ardı ardına davalarla karşı karşıya kalmaya başlayan Apple’ın, bu davalara karşı nasıl adımlar atacağı merakla beklenirken, konuya ilişkin ülkemizden de bir dava sürecinin başlatıldığı açıklandı. Ortaya çıkan bilgilere göre Apple’ın ülkemizde de dava süreçleriyle karşı karşıya kalacağı görülüyor. İlk davanın ise yılbaşından sonra geleceği açıklandı.

Apple’a Dava Şoku Devam Ediyor

Söz konusu davayı hangi kullanıcının açtığı henüz açıklanmış değil ancak Tüketici Başvuru Merkezi Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu tarafından paylaşılan bilgilere göre başvurular çoktan alındı. Davanın nedeni iPhone yavaşlatma sorunu olarak gözüküyor ve Apple’ın bu dava sonucunda ülkemizde de bazı yatırımlarla karşı karşıya kalabileceği bilgisi veriliyor.

Apple’a Dava

Markanın bu konuda yaşayacağı en önemli yaptırım ise cihaz değişimi olacak. Öyle ki bu tür davalarda ülkemizde çok büyük tazminatların kazanılması mümkün olmuyor. Dava sonucunda Apple’dan rekor tazminat talepleri görmek bu nedenle mümkün olmayacak. Maksimum olarak ise firmanın cihazları değiştirmekle karşı karşıya kalacağını söyleyebiliriz.

Zaten böyle bir durumda da sorun tamamen giderilmiş olacak. Öyle ki Apple’ın çok kısa süre önce yaptığı özür açıklamasında da cihazların pillerinin değiştirilmesinin sorunu çözdüğü belirtilmişti. Cihazın yenilenmesiyle beraber, kullanıcı sıfır cihaz alacağı için performans konusunda yaşanan bu sorunda ortadan kalkacaktır. İlk davanın yılbaşından sonra açılması beklenen ülkemizde, nasıl bir karar çıkacağını ise merakla bekliyoruz. Kararın emsal teşkil edebileceğini de belirtmek gerekiyor.

İlginizi Çekebilir: Apple’ın Özür Açıklaması Dengeleri Değiştirdi

İLGİLİ HABER:  iOS 11.2.2 Sonrasında iPhone Modelleri İçin Beklenmedik Sorun

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?