Apple Yüz Maskesinin Kutu Açılış Videosu Yayınlandı

0
7836
Apple yüz maskesi

Bundan 1-2 hafta öncesinde bir iddia ile görsel paylaşıldı. Görselde yüz maskelerinin bulunduğunu gördük ama önemli olan bu değil, maskelerin Apple logosunu taşımasıydı. Apple yüz maskesi olarak duyurulan bu maskeyle beraber Apple’ın sektöre giriş yapacağı açıklanmıştı.

Firmanın gerçekten böyle bir ürün geliştirip geliştirmediği konusunda soru işaretlerimiz vardı ama sorular yanıt buldu. Kutu açılışlarıyla tanıdığımız Unbox Therapy isimli kanal, Apple’ın yeni yüz maskeleri için kutu açılış videosu yayınladı.

Apple Yüz Maskeleri Sadece Çalışanlarda Olacak

Maske konusunda teknik bilgilere geçeceğiz ama önce şunu söylemek lazım ki bu maskeler Apple’ın çalışanlarına özel olarak geliştirilmiş olan maskeler. Yani standart kullanıcılar için satış yapılmayacak ve sınırlı sayıda üretim olacak. Zaten bunu ilk sızıntıda da söylemiştik.

Apple’ın maskesi tamamen Premium bir ürün hissi verecek. Herhangi bir sertifikaya sahip olmadığı söylenen maskelerin, ağır ve burun kısımlarını tamamen sarması adına özel bir kapaklı tasarımı olacak. Çalışanlar alt ve üst kapakları açarak, maskeyi bu şekilde takacaklar ve maskenin sürekli yüzden kayması engellenecek.

Ayrıca kolay ayarlanabilmesi ve kişiyi rahatsız etmemesi adına maskenin ufak bir de aparatı olacak. Bu aparat sayesinde, kulaklarınıza ipi takmadan maske ipini arkadan bağlayabileceksiniz ki böylece daha rahat bir çalışma imkanı da elde edilmiş olacak.

Yeni maskelerin kutular halinde çalışanlara verileceği söylendi. Yani şu an bilinen her çalışana bir kutu verileceği. Kutunun içerisinde tek tek paketlenmiş olan toplamda 5 Apple yüz maskesi olacak. Bu 5 maskenin her birinin de 5 defaya kadar yıkanabilir olacağı söylendi. Tekrar kullanım imkanı sunulabilecek.

Sadece çalışanlar için üretilen maskelerin Apple Store merkezlerinde satılması çok olası değil. Fakat belki şöyle bir durum olabilir ki gelen müşterilere maske verilebilir. Ama dediğimiz gibi bu konuda resmi açıklama olması lazım. Şimdilik bu maskelerin mühendislik çalışanlarından perakende zincirinde çalışanlara kadar tüm ekip tarafından kullanılacağı biliniyor. Bir yönden de Apple, maske kullanımını çalışanlarına zorunlu kılmış olacak.

İLGİLİ HABER:  Apple, 10 Kasım One More Thing Etkinliğinde Neler Tanıtacak?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?