Apple Yine Ekran Patentleri İle Gündemde

0
25

iPhone 8 akıllı telefonları ile beraber iPhone serisinin ekran yapısında köklü değişikliklere gideceğine artık kesin ile bakılan Apple’ın genel itibariyle OLED ekranların üzerinde duracağı düşünülüyor. IPS LCD panel ile beraber gelen tüm iPhone serilerinden sonra Apple’ın ilk defa farklı bir ekran teknolojisi ile beraber geleceği düşünülen akıllı telefonunun OLED ekranlarının nasıl bir sisteme sahip olacağı ise merakla beklenmekte.

Apple tarafından bu konuda verilmiş pek bir detay yok. Fakat bununla beraber Apple’ın yeni ekranları için sürekli olarak patent başvurularının ortaya çıkması ile beraber OLED ekran teknolojisinin nasıl bir sisteme sahip olacağı da şekilleniyor.

Kıvrılabilir Ekran Patentleri Şaşırttı

Hemen herkes OLED ekran beklerken son patent görsellerinde ise bu kez markanın dairesel silindir şeklinde kıvrılabilir ekranlara sahip olması dikkat çekiyor. Patent görsellerinde yer alan detaylara göre ekranlar sadece belli bir oranda değil tam silindir olarak katlanıp bir rulo şeklinde kullanılabiliyor.

Apple silindir ekran

Yine patent değerlerine bakacak olursak değişken ekran teknolojisine sahip olacağı belirtilen sistemde kullanıcının ekranı katlamak istediğinde ekranın yumuşak malzeme ile katlanabildiği, standart kullanımlarda ise tekrar sert formuna dönüşebildiği gözleniyor. Her iki ekran formatında da kullanıcının isteğine göre ekrana şekilde verebileceğinin düşüncesi bile aslında ne derece profesyonel bir ekran teknolojisi üzerinde çalışıldığını göstermekte.

OLED Ekran İçin Yeni Sistem Gelebilir

Tabi her ne kadar oldukça gelişmiş bir teknoloji olarak gösterilse de şu an için sadece ekran patent görselleri ile beraber karşımıza çıkan sistemin hayata geçip geçmeyeceği bile netlik kazanmış değil.

Sürekli yeni bir patent başvurusunun daha ortaya çıktığı bilinen Apple’ın ekranları konusunda ortaya çıkan bu son patent görselleri ne kadar gerçek değerleri yansıtıyor şu an için söylemek oldukça zor. Fakat kesin olan bir nokta var Apple bu ekran teknolojisi ile beraber gelecek olursa iPhone 8 hemen her açıdan kullanıcıların en çok tercih ettiği akıllı telefon modellerinden biri olacak gibi.

Diş beyazlatma

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?