Apple Amerika’da başlatacağı bir uygulama ile Refurbished olarak tabir edilen yenilenmiş iPhone satışlarına başlayacak. Refurbished kavramını genellikle garanti kapsamında değişen telefonlarda duyardık. Son gelen haberlere göre Apple, iPhone 6s’leri yenilenmiş olarak ve daha ucuza satacak.

Refurbished nedir?

Apple, satın alınıp iade edilen veya satıldığı anda bir arızası olup firmaya geri gönderilen cihazları, varsa arızası tamir eder. Bu ürünlere refurbished ürün adı verilir.

Refurbished (yenilenmiş) iPhone 6s’ler kaça satılacak?

Gelen haberlere göre Apple Refurbished (yenilenmiş) iPhone 6s’leri normal fiyatından 100 dolar daha ucuza satacak. BUna göre iPhone 6s 64 GB fiyatı 589 dolara gelecek diyebiliriz. Bu rakam ülkemizde ne kadar olur kesin bir şey söylemek mümkün değil ama kabaca şöyle bir hesap yapabiliriz.

Apple Refurbished (yenilenmiş) iPhone 6s’leri yurtdışında yaklaşık 1/7 oranında ucuza satıyor. Aynı oranda Türkiye’de de satışa sunca fiyatı  yaklaşık olarak 2749 / 7= 400 TL daha ucuza alabileceğiniz anlamına geliyor. Buna göre Refurbished (yenilenmiş) iPhone 6s’lerin fiyatı tahmini olarak 2349 TL (32 GB) diyebiliriz.

Refurbished (yenilenmiş) iPhone 6s ne zaman Türkiye’de satılmaya başlanacak?

Gelen haberlere göre Refurbished (yenilenmiş) iPhone 6s satışları şimdilik Amerika için geçerli. Ülkemizde Refurbished (yenilenmiş) iPhone 6s satışlarının ne zaman başlayacağını bekleyip göreceğiz. Bize göre bu satışların başlaması 2017’nin ortalarını bulur.

Sizce Refurbished (yenilenmiş) iPhone 6s kampanyası nasıl? Güvenilir buluyor musunuz? Refurbished iphone alınır mı?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?